Čop je prvim golom u Španjolskoj donio pobjedu Malagi, a pogledajte ga ovdje

Tri minute prije kraja susreta Čop je donio pobjedu svojoj momčadi

Sevilla's French midfielder Steven N'Kemboanza Mike N'Zonzi (L) vies with Malaga's Croatian forward Duje Cop during the Spanish league football match Malaga CF vs Sevilla FC at La Rosaleda stadium in Malaga on August 21, 2015.  AFP PHOTO / JORGE GUERRERO

Hrvatski napadač Duje Čop zabio je prvi prvenstveni gol za Malagu. U utakmici 15. kola Čopova momčad slavila je s 2-1 na gostovanju kod Rayo Vallecana, a upravo je bivši napadač Dinama i Hajduka zabio pobjednički gol.

Preokret Malage

Domaćini su, inače, poveli u šestoj minuti golom Javija Guerra. Drugo poluvrijeme, međutim, donijelo je preokret gostiju. U 59. minuti Brazilac Charles donio je izjednačenje, a tri minute prije kraja susreta Čop je na dodavanje Juana Carlosa loptu poslao u donji desni kut vratara Yoela Rodrigueza.

S ova tri boda Malaga je pobjegla iz zone ispadanja. Trenutno su na 16. mjestu s 14 bodova, koliko ima i 18. Vallecano.

Čop je, inače, imao sasvim solidan uvod u sezonu. U četiri predsezoneske utakmice za Malagu zabio je tri gola. No, dobru formu s priprema nije uspio prenijeti i u prvenstvo.