Nogometaši Real Madrida odigrali su samo 1-1 protiv Malage, a ovo su četiri stvari koje trebate znati

Trinaest kola prije kraja Real ima devet bodova manje od vodeće Barcelone

Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo gewstures during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid vs Real Madrid CF at the Vicente Calderon stadium in Madrid on October 4, 2015.   AFP PHOTO/ CURTO DE LA TORRE

Nogometaši Real Madrida napravili su ogroman korak unatrag u nastojanju da uhvate Barcelonu i učine borbu za naslov prvaka u španjolskom prvenstvu neizvjesnijom. U utakmici 25. kola odigrali su samo 1:1 na gostovanju kod Malage.

Za andalužane je do 81. minute igrao Duje Čop, dok su cijelu utakmicu u dresu Reala odigrali Luka Modrić i Mateo Kovačić.

1. Samo Barcelona nadoknadila minus devet

Trinaest kola prije kraja natjacanja u Primeri Real ima 54 boda, čak devet manje od vodeće Barcelone koja je slavila u posljednjih osam prvenstvenih utakmica. Dosad je samo jedna momčad u povijesti španjolskog prvenstva nadoknadila minus od devet bodova za vodećim. Bila je to Barcelona u sezoni 1998/99, ali 24 kola do kraja.

2. Ronaldo kao Messi

Real je poveo u 33. minuti 34. ovosezonskim pogotkom Cristiana Ronalda, računajući sva natjecanja. Nabacio je Toni Kroos, a Ronaldo glavom smjestio loptu u mrežu iako je dojam da je pritom bio u zaleđu. Samo tri minute kasnije Ronaldo se pretvorio u antijunaka. Sam je izborio jedanaesterac, ali njegov je udarac s bijele točke pročitao Carlos Kameni. Portugalac sada ima na kontu sedam promašenih penala u Primeri, jednako kao i Lionel Messi. Zanimljivo, tri promašaja s bijele točke je upisao baš protiv Malage.

3. Sjajnih 25 posto Kamenog

S druge strane, Kameni je već deseti put u španjolskom prvenstvu obranio jedanaesterac od 40 pokušaja.

4. Ovo se Realu nije dogodilo 14 godina

Malaga je do izjednačenja i konačnih 1:1 došla u 66. minuti kada je Weligton ubacio s lijeve strane, a Raul Albentosa ostao sam te pogodio za slavlje Andalužana. Real tako ni drugi put ove sezone nije svladao Malagu, u rujnu je u Madridu bilo 0:0. Kraljevskom klubu se to nije dogodilo još od sezone 2001/02. kada je na terenu bio sadašnji Realov trener Zinedine Zidane.