Detroit je nakon 7 godina izborio doigravanje u NBA ligi (i sada se vodi borba za samo još tri preostala mjesta)

Hezonja je odigrao vrlo solidnu utakmicu u pobjedi Orlanda protiv Miamija

Zahuktala se borba za mjesta u doigravanju NBA lige u kojem će po prvi puta nakon 2009. godine i momčad Detroit Pistonsa. S tim potvrđenim ulazom u borbu za naslov prvaka ostala su prazna još samo tri mjesta, jedno u Istočnoj konferenciji, pri čemu se kao siguran kandidat nameću Indiana Pacersi, i dva na Zapadu, gdje najveću kandidaturu pokazuju momčadi Dallas Mavericksa i Utah Jazza, odnosno trenutačno devetoplasirani sastav konferencije Houston Rocketsi.

Pobjedom 112-99 protiv sastava Washington Wizardsa, Detroit se našao ondje gdje ga nije bilo punih sedam godina, a u ovoj utakmici to najviše mogu zahvaliti nezaustavljivom Reggieju Jacksonu koji je ubacio 39 koševa i imao devet asistencija, odnosno mirnoj ruci Arona Baynesa koji je u zadnjoj četvrtini bez promašaja ubacio osam pokušaja sa crte slobodnih bacanja. Ušavši s klupe stavio je 12 poena i uhvatio pet lopti pod obručima. Markieff Morris je za poraženi sastav ubacio 29 koševa.

Poraz za Bogdanovića

Problema s ulaskom u borbu za naslov već dugo vremena nemaju Bojan Bogdanović i Mario Hezonja, čiji su klubovi iz tih kombinacija već davno ispali. Posebice se to odnosi na Bogdanovićeve Brooklyn Netse koji su u noći na subotu upisali i novi poraz te su sada na omjeru 21-58. Uz Bogdanovićevih loših 2-12 iz igre i samo četiri koša u 21 odigranu minutu, Netsi su ovaj puta poraženi na gostovanju kod Charlotte Hornetsa, a bilo je 113-99 za domaćina.

Hezonja slavio

S druge strane, Hezonjin Orlando Magic je rezultatom 112-109 bio bolji od Miami Heata koji drži peto mjesto Istoka. Odigrao je hrvatski reprezentativac 23 minute uz vrlo solidan učinak od devet poena (šut 4-7), četiri skoka, tri asistencije, uz ovaj sjajan potez protiv Luola Denga, igrača s dva nastupa na All-Star utakmicama.

NBA rezultati:

Charlotte Hornets – Brooklyn Nets 113-99

(Bogdanović za 21 minutu igre 4 koša, šut 2-12, trice 0-2, po skok i asistencija za Brooklyn)

Orlando Magic – Miami Heat 112-109

(Hezonja za 23 minute igre 9 koševa, šut 4-7, trice 1-2, 4 skoka, 3 asistencije za Orlando)

Philadelphia 76ers – New York Knicks 102-109

Boston Celtics – Milwaukee Bucks 124-109

Detroit Pistons – Washington Wizards 112-99

Toronto Raptors – Indiana Pacers 111-98

New Orleans Pelicans – Los Angeles Lakers 110-102

Dallas Mavericks – Memphis Grizzlies 103-93

Denver Nuggets – San Antonio Spurs 102-98

Utah Jazz – Los Angeles Clippers 99-102 (produžetak)