Dinamo je u derbiju pobijedio Rijeku s 3-0 i napravio veliki korak prema obrani naslova prvaka

Dinamo sada ima pet bodova više od riječkih nogometaša

Nogometaši Dinama pobijedili su Rijeku u derbiju 23. kola hrvatskog prvenstva. Modri su na svome Maksimiru slavili s 3:0, nanijevši Riječanima prvi ovosezonski ligaški poraz.

Samo 10.000 gledatelja

Dinamo sada na vrhu ljestvice ima 51 bod, pet više od Riječana koji su igubili prvi put ove sezone, ali imaju čak deset remija. Bio je ovo treći ovosezonski okršaj ovih klubova: nakon remija u (0:0) kolovozu na Maksimiru i pobjede Rijeke na Rujevici (2:1) u listopadu, momčad Zorana Mamića je konačno pronašla recept za tri boda.

Pred samo 10.000 gledatelja prvo poluvrijeme nije ponudilo osobito uzbudljiv nogomet. Dinamo je imao veći posjed lopte, a Riječani su pokušavali napraviti nešto iz kontranapada u kojima je najopasniji bio Tomasov. Najbolju priliku ipak su imali domaći u 25. minuti kada je Šovšić izveo korner, a natrčali Sigali pogodio vratnicu.

Ćorić i Machado unijeli živost

Mamić je na poluvremenu napravio dvije zamjene koje su se pokazale ključnima. Machado i Ćorić su zamijenili Šovšića i Roga i to je Modrima donijelo puno više živosti u igri. Dinamo je poveo u 64. minuti kada je kapetan Antolić osvojio veliki prostor i sjajno proigrao Soudanija, a Alžirac izbio sam pred Vargića i smjestio loptu u mrežu.

Na tribinama se skupilo 10.000 gledatelja
Na tribinama se skupilo 10.000 gledatelja PIXSELL

U 83. minuti Ćorić je nabacio iz slobodnog udarca, a Sigali glavom matirao riječkog golmana. Gosti se od toga više nisu oporavili, a u drugoj minuti sudačke nadoknade su primili i treći gol. Vargić je napravio veliku pogrešku i gurnuo loptu prema Soudaniju koji je iskoristio poklon i zabio za konačnih 3:0.

Rijeka u sljedećem kolu u jadranskom derbiju dočekuje Hajduk na svojoj Rujevici, dok Dinamo na Maksimiru igra protiv Splita.