Split - Zagreb 3-0: Vulićevi nogometaši ovom su pobjedom preskočili Dinamo

Split s 11 bodova izbio na vrh prvoligaške ljestvice, a Zagreb ostao prikovan za dno

07.08.2015., stadion Park mladezi, Split - MAXtv 1. HNL, 05. kolo, RNK Split - NK Zagreb. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Splita pobijedili su Zagreb s 3-0 (2-0) u prvoj utakmici 5. kola Prve HNL, odigranoj u petak pred oko 500 gledatelja u Parku mladeži. Split je na taj način, barem na jedan dan, preuzeo vrh prvoligaške ljestvice od zagrebačkog Dinama koji će u subotu (21 sati) u derbiju kola na Maksimiru ugostiti Rijeku.

Splićani su do vodstva stigli već u 7. minuti pogotkom Antonija Mršića iz kaznenog udarca, kojeg je riječki sudac Domagoj Vučkov dosudio nakon što je Bagarića na desnoj strani kaznenog prostora srušio Kovačić.

Neambiciozni gosti

U 18. minuti već je bilo 2-0. Mršić je iz slobodnog udarca ubacio loptu u peterac, gdje je intervenirao gostujući vratar Livaković te kratko odbio loptu na koju je naletio njegov suigrač Musa i ugurao je vlastitu mrežu.

Split-Zagreb 3-0

Split je potom bez ikakvih poteškoća čuvao prednost protiv potpuno neambiciozne gostujuće momčadi. Na treći pogodak čekali smo do 71. minute, kad je nakon ubacivanja iz kuta s lijeve strane Bagarić neometan skočio na prvoj kod prve stative i preciznim udarcem glavom svladao nemoćnog Livakovića.

Bio je to i konačan rezultat utakmice nakon koje je Split s 11 bodova izbio na vrh prvoligaške ljestvice, a Zagreb ostao prikovan za dno bez ijedne pobjede i sa samo dva osvojena boda iz pet nastupa.

Split – Zagreb 3-0

Strijelci: (Mršić 7-11m, Musa 18-ag, Bagarić 71)

SPLIT: Zagorac, Miljković, Majstorović, Rrahmani, Woon, Blagojević, Bagarić, Obšivač, Mršić, Pešić, Simonovski

ZAGREB: Livaković, Gudelj, Musa, Kovačić, Ćubel, Mudražija, Stepčić, Konopek, Krovinović, Jurjević, Medić