Dinamo - Rijeka 2-1: Modri preokretom do prednosti za uzvrat

Lešković šokirao Maksimir, Machado i Henriquez preokrenuli rezultat

Nogometaši Dinama pobijedili su 2:1 Rijeku na Maksimiru u prvoj utakmici polufinala Hrvatskog kupa. Momčad iz Zagreba, dakle, na uzvrat na Kantridu putuje s golom prednosti, no Riječanima mnogo znači pogodak koji su postigli u gostima.

Pobjedu donio Henriquez devet minuta prije kraja

Unatoč dominaciji Dinama od samog početka, gosti iz Rijeke poveli su golom Leškovića u šestoj minuti. Zagrebačka ekipa nakon toga je nastavila dominirati, a izjednačujući pogodak postigla je tek 20 minuta prije kraja susreta, strijelac je bio Machado nakon dodavanja Pjace.

Pobjednički gol za Dinamo djelo je Henriqueza koji je pogodio nakon ubačaja Taravela u 81. minuti. Vrijedi spomenuti da je sudac Bruno Marić u ovom susretu podijelio čak osam žutih kartona, dva igračima Dinama, a šest Riječanima.

Nakon susreta trener Dinama Zoran Mamić rekao je kako mu je žao što pobjeda nije bila uvvjerljivija, a strateg Rijeke Matjaž Kek komentirao je da je ovo aktivan rezultat za uzvrat. Dodajmo da su oba trenera imala i zamjerke na suđenje.