Mario Hezonja protiv Bucksa odigrao najbolju utakmicu NBA karijere (a Bogdanović je bio još učinkovitiji)

Hezonja je ubacio 19 poena, imao 7 asistencija i 5 osvojenih lopti

Sjajnu utakmicu, možda i najbolju u dosadašnjem dijelu NBA karijere odigrao je hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja u pobjedi Orlando Magica protiv Milwaukee Bucksa. Utakmica odigrana u noći na utorak završila je pobjedom floridskog sastava, a bilo je 107:98.

Hezonja je imao mjesto u startnoj petorci u kojoj je zamijenio Victora Oladipa, nespremnog za ovaj dvoboj, i u potpunosti oduševio svojim nastupom. Odigrao je 39 minuta i iskoristio ih za 19 poena (šut iz igre 7-11, trica 3-6), dodavši pritom i rekordne brojke u rubrici asistencije (sedam) i osvojene lopte (pet). Bio je strijelac i trice koja je ohladila nalet Bucksa u samoj završnici ogleda, što je posebno istaknuo njegov trener Scott Skiles u rezimeu utakmice kazavši da je taj ubačaj bio upravo ono što je momčadi trebalo.

Sjajnom partiji unatoč, rekordna brojka u poenima Hezonje u NBA ligi i dalje je ona ostvarena početkom ožujka u pobjedi protiv Chicago Bullsa. Stavio je tada, tek koji dan nakon proslave 21. rođendana, Hezonja 21 poen, gađajući iz igre 9-17.

Bogdanović ubacio 20

Odličan je bio i Bojan Bogdanović u novom porazu Brooklyn Netsa. Konačnu 120:111 pobjedu slavili su na gostovanju Washington Wizardsi predvođeni Ramonom Sessionsom (21 koš, dvanaest uhvaćenih lopti), no učinak hrvatskog šutera svakako treba spomenuti. Odigrao je Bogdanović 30 minuta susreta, ubacio 20 koševa (šut 8-13, trica 3-6) i imao pet skokova. Jedini je košarkaš Netsa koji je u ovoj sezoni bio starter svoje momčadi u svim trima utakmicama protiv Wizardsa.

Dallas Mavericksi su 101:92 pobjedom kod Utah Jazza uhvatili doigravanje i pritom nanijeli poraz suparniku koji ga u kombinaciji s 129:105 pobjedom Houston Rocketsa kod Minnesota Timberwolvesa izbacuje iz borbe za naslov. Utakmicu prije kraja sezone Utah je na devetom mjestu Zapada na kojem sada osmo drže Rocketsi za koje je u ogledu protiv Minnesote, za koju je Damjan Rudež u sedam minuta igre ostao bez učinka, 34 koša ubacio James Harden.

Westbrook opet svestran

Sastav Oklahoma City Thundera lako se obračunao s LA Lakersima uz novu izvrsnu izvedbu Russella Westbrooka. U pobjedi 112:79 Westbrook je stigao do 18. ovosezonskog i 37. u karijeri triple-double učinka i to već do poluvremena utakmice. Okončao ju je s 13 poena, deset skokova i 14 asistencija. Kevin Durant je ubacio 34 u 27 minuta igre za pobjednike.