Hezonja zabio ključne poene u pobjedi Orlanda, ali će utakmicu pamtiti po ovoj blokadi

Njegov pokušaj polaganja spriječio je sjajnom blokadom KJ McDaniels

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja započeo je prvi put u NBA karijeri utakmicu od početka. U pobjedi Orlando Magica protiv Houston Rocketsa proveo je 30 minuta na parketu, a u tom periodu upisao je 13 koševa (11 u zadnjoj četvrtini) i šest skokova.

Njegovi poeni pri kraju utakmice pokazali su se ključnima. Hezonja je prvo tri minute prije kraja zabio tricu čime je Orlando došao Houstonu na -1, a 25 sekundi prije kraja Hezonja postiže tri poena za vodstvo +2 Orlanda.

Houston je u sljedećem napadu imao priliku doći do izjednačenja, ali je Will Cumming promašio slobodnja bacanja. Orlando je kraju slavio protiv Houstona 123-119.

Hezonja je u ovoj utakmici imao šut 3-10 iz igre, a zanimljiv detalj dogodio se četiri minute prije kraja susreta. Hezonja je krenuo u kontru, no njegov pokušaj polaganja spriječio je sjajnom blokadom KJ McDaniels.