U NBA ligi sinoć je odigran i hrvatski dvoboj, a Hezonja je u njemu bio uspješniji od Bogdanovića

Orlando je slavio na gostovanju kod Brooklyna, a bilo je 105-82

Deset je utakmica odigrano u NBA ligi u noći s ponedjeljka na utorak, a nama najzanimljiviji u Barclays centru u Brooklynu gdje su domaći Netsi Bojana Bogdanovića doživjeli poraz od Orlando Magica za koje je nastupio Mario Hezonja.

Bila je ovo, inače, prva pobjeda Orlanda u Brooklynu, a ostvarena je kolektivnim učinkom momčadi u kojoj su šestorica ubacila dvoznamenkast broj poena. Među njima nije bio Hezonja, no hrvatski košarkaš odigrao je napadački dobru utakmicu i zaključio svoj nastup u 18 odigranih minuta uz osam poena i tri skoka. Iz igre je gađao 4-5.

Bogdanović je, pak, proveo gotovo 34 minute na parketu i susret završio s deset postignutih koševa koji su stigli nakon četiri ubačaja iz osam pokušaja. Završilo je 105-82 za gostujuću momčad.

Popovich preskočio Adelmana

Spomenimo i pobjedu San Antonio Spursa protiv Utah Jazza, a bilo je 118-81. Momčad s drugim najboljim omjerom u ligi (21-5) do slavlja je došla uz 22 poena i sedam skokova Kawhija Leonarda. Bila je ovo 1043. pobjeda Gregga Popovicha kojom je na listi trenera s najviše pobjeda u NBA ligi prestigao Ricka Adelmana i zasjeo na njeno osmo mjesto. Vodeći na toj listi Don Nelson ima ih 1335.