Inter je opet prvi u Italiji. Perišić je asistirao za jedini gol u pobjedi kod Empolija

Perišić i Brozović preskočili Kalinića i Badelja

Inter Milan's forward from Argentina Mauro Icardi (front) celebrates with teammate Inter Milan's forward from Croatia Ivan Perisic after scoring during the Italian Serie A football match Empoli vs Inter Milan, on January 6, 2016 at Empoli's "Carlo Castellani" comunal stadium.  AFP PHOTO / ANDREAS SOLARO / AFP / ANDREAS SOLARO

Nogometaši milanskog Intera vratili su se na vrh ljestvice talijanskog nogometnog prvenstva zahvaljujući minimalnoj 1-0 (1-0) pobjedi na gostovanju kod Empolija u susretu 18. kola, a asistent za jedini pogodak na utakmici bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Perišić je u prvoj minuti sudačke nadoknade odlično prošao po lijevom krilu, te ubacio prizemnu loptu na peterac gdje je odlično reagirao kapetan “crno-plavih” Mauro Icardi i proslijedio loptu u mrežu.

Perišić i Marcelo Brozović odigrali su svih 90 minuta za Inter koji sada ima 39 bodova, jedan više od druge Fiorentine i tri više od trećeg Juventusa, dok je Empoli, za koji je Marko Livaja igrao od 64. minute, osmi sa 27 bodova.

Zanimljivo, Interu je ovo 12. ovosezonska prvenstvena pobjeda, a čak deveta rezultatom 1-0.

Rezultati: Milan – Bologna 0-1, Chievo – Roma 3-3, Palermo – Fiorentina 1-3, Juventus – Verona 3-0, Lazio – Carpi 0-0, Sassuolo – Frosinone 2-2, Empoli – Inter 0-1, a Napoli – Torino 2:1.

Poredak: Inter 39, Fiorentina i Napoli 38, Juventus 36, Roma 33 boda…