Japanski ragbijaši iznenadili Južnoafrikance. Tko je igrao na njih, mogao je zaraditi ogroman novac

Posljednju pobjedu momčad iz Azije na Svjetskim prvenstvima ostvarila je 1991.

South Africa's lock Victor Matfield (3L) is tackled during a Pool B match of the 2015 Rugby World Cup between South Africa and Japan at the Brighton community stadium in Brighton, south east England on September 19, 2015. AFP PHOTO / JUSTIN TALLIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE, NO USE IN LIVE MATCH TRACKING SERVICES, TO BE USED AS NON-SEQUENTIAL STILLS

Ragbijaši Japana napravili su najveće iznenađenje u povijesti svjetskih prvenstava, pobijedivši u subotu u Brightonu Južnu Afriku 34-32.

Bila je to prva pobjeda Japanaca na svjetskim prvenstvima od 1991. godine kada su pobijedili Zimbabwe.

No, ova pobjeda je veća, jer su poraženi Južnoafrikanci, jedna od velesila ragbija, dvostruki svjetski prvaci. A pobjeda je ostvarena na dramatičan način. Ragbi se igra 80 minuta (2×40), a ako ste u napadu, a isteklo je vrijeme, dozvoljava se da ga završite. Japanski napad trajao je više od pet minuta i završio je četiri minute izvan osnovnog dijela utakmice.

Da ste se kojim slučajem kladili na pobjedu Japana, za jednu uloženu funtu dobili bi najmanje 80..

U utakmicama drugog dana prvenstva postignuti su sljedeći rezultati: Tonga – Gruzija 10-17, Irska – Kanada 50-7, Južna Afrika – Japan 32-34, Francuska – Italija 32-10.