Mandžukić bez učinka u porazu Juventusa, Roma ponovno na vrhu

Prekrrasan gol Juventusu iz slobodnjaka zabio je Nicola Sansone

Juventus' forward from Croatia Mario Mandzukic (L) vies Sassuolo's defender from Italy Paolo Cannavaro during the Italian Serie A football match Sassuolo vs Juventus at Mapei stadium in Reggio Emilia on October 28, 2015.    AFP PHOTO / VINCENZO PINTO

U 10. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je svladao Palermo 2-0 pogocima Gonzala Higuaina (39) i Driesa Mertensa (80), a Ivan Strinić ponovno je bio na klupi za pričuve Napolija.

Uvjerljiva Roma

Juventus je opet kiksao, na gostovanju kod Sassuola izgubio je 0-1. Pobjednički gol iz slobodnog udarca zabio je Nicola Sansone u 20. minuti. Juve je od 39. minute imao igrača manje, jer je Giorgio Chiellini dobio crveni karton. Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za Sassuolo, a Mario Mandžukić je igrao do 60. minute za Juventus, ali bez zanačajnijeg učinka.

Roma je pobijedila Udinese sa 3-1 i vratila se na vrh ljestvice. Strijelci za Romu bili su Miralem Pjanić (4), Douglas Maicon (9) i Gervinho (63) .

Dan ranije Inter je na gostovanju pobijedio Bolognu 1-0. Inter je do pobjede došao s igračem manje, a pogodak odluke zabio je Mauro Icardi u 67. minuti. Za Inter su nastupila obojica hrvatskih reprezentativaca. Marcelo Brozović je odradio svih 90 minuta, dok je Ivan Perišić na terenu proveo 74. minute. Vodeća Roma ima 23 boda, a slijede Napoli, Fiorentina i Inter sa po 21 bodom, dok je Juventus tek na 12. mjestu sa 12 bodova.