Roma-Atalanta 1-1: Roma nije iskoristila kiks Lazija pa ostala iza njih

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i golom Francesca Tottija iz jedanaesterca

Roma’s forward Francesco Totti (C) celebrates with teamates after scoring a goal during the Italian Serie A football match between AS Roma and Atalanta on April 19, 2015 at the Olympic stadium in Rome. AFP PHOTO / GABRIEL BOUYS

Nogometaši Rome propustili su priliku vratiti se na drugu poziciju talijanskog prvenstva nakon što su u susretu 31. kola na Olimpicu odigrali 1-1 protiv Atalante. Nakon što je Lazio u subotu izgubio na gostovanju kod Juventusa (0-2), Roma je današnjom pobjedom mogla preuzeti ‘dvojku’, poziciju koja direktno vodi u Ligu prvaka.

Totti zabio za vodstvo

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i golom Francesca Tottija iz jedanaesterca poveo je već u trećoj minuti utakmice. U 24. minuti, također iz kaznenog udarca izjednačio je German Denis. U nastavku susreta Roma je imala inicijativu, no nije uspjela slomiti gostujuću obranu. U posljednjih 14 kola Roma je slavila samo tri puta.

Identičnim rezultatom završile su još dvije utakmice, Chievo – Udinese, te Sassuolo – Torino. Igor Bubnjić je igrao za Udinese do 61. minute, dok je Stipe Perica nije nastupio za momčad iz Udina. Palermo je pobijedio Genou 2-1, a Mate Jajalo je za domaćina igrao do 58. minute.

Striniću 90 minuta

U susretu 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju deklasirao Cagliari 3-0 i potvrdio četvrtu poziciju na ljestvici Serie A.

Golove za Napoli postigli su Jose Callejon (24), Antonio Balzano (45-ag) i Manolo Gabbiadini (59). Za goste koji su od 63. minute igrali bez isključenog Christiana Maggia, cijeli susret je odigrao hrvatski nogometaš Ivan Strinić, dok Duje Čop nije nastupio za Cagliari.

Napoli sada ima 53 boda, pet manje od Lazija i Rome na drugom i trećem mjestu. U vodstvu je Juventus sa 73 boda. Cagliari je ostao na 19. poziciji sa 21 bodom, devet manje od zone spasa.