Leicester slavio protiv Cityja u najvažnijoj utakmici sezone, a Mahrezov gol obilježio je susret

Momčad Claudija Ranierija ovom je pobjedom povećala prednost na vrhu

Leicester City's Algerian midfielder Riyad Mahrez celebrates after scoring his third goal during the English Premier League football match between Swansea City and Leicester City at The Liberty Stadium in Swansea, south Wales on December 5, 2015.       AFP PHOTO / GEOFF CADDICK

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / AFP / GEOFF CADDICK

Nogometaši Leicester Cityja stigli su do velike pobjede na gostovanju protiv Manchester Cityja, izravnih konkurenata za naslov prvaka. Momčad Claudija Ranierija slavila je s 3:1 i sada ima 53 boda, šest više od Cityja.

Leicester je od prve minute pokazao zašto je vodeća momčad prvenstva. Nisu niti malo bili pod dojmom punog Etihada pa su krenuli dosta agresivno što je rezultiralo pogotkom na samom početku utakmice. U trećoj minuti Ryad Mahrez utacio je iz prekida, a loptu je, uz pomoć braniča Cityja, u mrežu poslao Robert Huth.

Dvadeset minuta kasnije najboji napadač Premeir lige Jammie Vardy ubacio je peterac, no Okazaki nije uspio poslati prema vratima. Nakon toga domaćin je zaigrao bolje, a prijetili su preko Tourea i Aguera.

Sjajni Alžirac

Početkom drugog dijela Kante je dodao loptu Mahrezu kroz sredinu. Alžirac je prvo izbacio Demichelisa iz igre pa je preciznim udarcem s vrha 16-erca zabio za 2:0 (48). Bio je to njegov 14 gol sezone, a njim je prekinuo post od 11 sati i dvije minute bez pogotka.

U 61. minuti Huth je zabio svoj drugi gol poslije ubačaja Fuchsa iz kornera. Njemački branič tako je postao prvi Leicesterov igrač koji je Cityju zabio dva fola u prvenstvenoj utakmici. Zanimljivo je da toliko golova nije ukupno zabio u prethodne tri sezone.

Vardy nije uspio zabiti hgol na ovom susretu, a veliku priliku imao je u 68. minuti no njegov udarac obranio je Hart. Pred kraj utakmice, u 86. minuti, poraz Cityja ublažio je Sergio Agüero 37 golom u 33. prvenstvenoj utakmici na Etihadu. Dvije minute potom imao je još jendu priliku , ali je pucao pored gola.