Niti Bogdanovićevih 15 koševa nije pomoglo Netsima da dođu do druge pobjede

Sacramento je s tijesnih 111:109 svladao Brooklyn Netse

Sinoć su u akciji bila trojica hrvatskih košarkaša u NBA ligi, dok je četvrtog, Duju Dukana, Sacramento odlučio poslati u razvojnu ligu, u momčad Reno Bighornsa.

Slavio je Orlando protiv Utaha 102:93, a Mario Hezonja ubacio je šest poena (šut 2-4, trice 1-3) za devet minuta igre u kojima je izgubio tri lopte. Najbolji u momčadi Scotta Skilesa bili su Evan Fournier s 21 poenom i Tobias Harris s 19. Bila je to peta pobjeda za Magic u posljednjih sedam utakmica.

Rudež bez učinka protiv svoje bivše momčadi

Indiana je po šesti put u sedam utakmica bila bolja od Minnesote (107:103). Timberwolvesi su, bez Rickyja Rubija u momčadi, doživjeli treći uzastopni poraz. Najbolji je, uz učinak od 29 poena bio Paul George koji se očito potpuno oporavio od teškog loma noge. Prva zvijezda Indiane je zabila više od 25 poena šest utakmica za redom.

Kod Minnesote, po 26 poena postigli su Andrew Wiggins i Zach LaVine. Damjan Rudež vratio se u dvoranu u kojoj je proveo svoju prvu NBA sezonu, ali je protiv bivše momčadi imao učinak za zaborav. Proveo je na parketu 6 minuta i 57 sekundi u kojima je upisao samo jedan skok, a niti jednom nije ni pokušao šutirati na koš.

Bogdanović pogodio 10 od 11 slobodnih bacanja

Sacramento je s tijesnih 111:109 svladao Brooklyn Netse kojemu nije pomoglo ni 15 poena Bojana Bogdanovića. Hrvatski reprezentativac nije počeo u petorci, ali je igrao 34 minute, uz šut 5-10 iz igre (1-3 trice) i 10-11 s linije slobodnih bacanja.

Bogdanović je i “zakuhao” završnicu, kad je nakon promašenih Rondovih bacanja pogodio za 109:111 iz kuta, 1.8 sekundi prije kraja. Potom je Rondo pogriješio kod izvođenja lopte, Netsi su neočekivano dobili priliku za produžetak ili pobjedu, ali se play Kingsa iskupio jer je presjekao dodavanje Netsa na kraju.

U Bogdanovićevoj momčadi koja je na omjeru 1-8, ali nije najlošija na Istoku jer Philadelphia ima 0-9, Brook Lopez je dodao 17 poena, Thaddeus Young 16.

Dukan seli u razvojnu ligu

U momčadi Kingsa nije bilo Duje Dukana, kojeg su Kingsi odlučili poslati u Nevadu, u momčad Reno Bighornsa iz razvojne lige. Kod domaćina, DeMarcus Cousins ostvario je učinak sezone od 40 poena i 13 skokova. Rajon Rondo je upisao treći triple-double u posljednje četiri utakmice, protiv Netsa je imao 23 poena, 14 skokova i 10 asistencija. Očito je nakon loše epizode u Dallasu, pronašao pravu igru kojom se proslavio u Boston Celticsima.