Spursi su se košem Leonarda u zadnjoj sekundi provukli kod Hezonjinog Orlanda

Hezonja je ubacio 12 poena za 14 i pol minuta na terenu

ORLANDO, FL - FEBRUARY 10: Kyle Anderson #1 of the San Antonio Spurs drives against Mario Hezonja #23 of the Orlando Magic during the game at Amway Center on February 10, 2016 in Orlando, Florida.NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.   Sam Greenwood/Getty Images/AFP

Mario Hezonja odigrao je vrlo dobro protiv San Antonija, za 14 i pol minuta ubacio je 12 poena (šut iz igre 4-6, trice 2-4), no Spursi su se uspjeli provući na gostovanju kod Orlanda. Kawhi Leonard zabio je šut za pobjedu 98:96 0.9 sekundi do kraja.

No, Orlando je mogao izjednačiti, ali je, nakon odlično izvedenog auta s više od polovice terena, Elfried Payton promašio polaganje na “drugi obruč”.

Popvich: Imali smo sreće

“Imali smo sreće, odigrali su dobar ‘pick’ tamo dolje, nismo pazili”, kazao je nakon pobjede trener San Antonija Gregg Popovich.

Leonard je za San Antonio ubacio 29 poena, LaMarcus Aldridge 21, Patty Mills 17.

Evan Fournier bio je najbolji kod Orlanda s 28 poena. Njegovom tricom domaćin je izjednačio na 96:96 13 sekundi prije kraja. Nikola Vučević je dodao 20 poena i 13 skokova.

Bogdanović 11, Johnson stao nakon 937 utakmica

Brooklyn je poražen kod kuće protiv Memphisa 109:90, a Bojan Bogdanović igrao je 16:23 minuta za Netse i postigao 11 koševa (šut za dva 0-2, trica 3-4, slobodna bacanja 2-2) uz 2 skoka. Gosti su igrali prvu utakmicu bez Marca Gasola koji je slomio stopalo i neće ga biti do kraja sezone. Mike Conley Jr. ubacio je 20, Zach Randolph dodao 15 poena za goste, dok je kod Netsa najviše postigao Brook Lopez (20).

Joe Johnson ostao je bez poena i time okončao niz od 937 utakmica u kojima se upisao u strijelce. To je bio najdulji niz u NBA ligi među aktivnim igračima.

Curry blizu triple-doublea

Stephen Curry bio je blizu “triple-double” učinka prije nego što je sjeo na klupu, odmarajući u četvrtoj četvrtini. Warriorsi su sa 112:104 slavili kod Phoenixa.

Curry je imao 26 poena, po devet skokova i asistencija, a Warriorsi su na omjeru 48-4, što je najbolji učinak u prve 52 utakmice u NBA povijesti, za jednu pobjedu više od Chichaga u sezoni 1995/1995 i Philadelphije 1966/1967.

Rudež nije igrao

Minnesota je uspjela preokrenuti utakmicu protiv jakog Toronta u kojoj je bila na -18 i slaviti 117:112. Karl-Anthony Tows ubacio je rekord karijere od 35 poena i 11 skokova, Andrew Wiggins dodao je 26 ubačaja. S druge strane, najefikasniji je bio DeMar DeRozan s 35 poena.

Damjan Rudež nije ulazio u igru za domaće Timberwolvese.