Nogometaši Rijeke su pobjedom u Zagrebu ponovno došli na vrh ljestvice (ali u subotu ih može skinuti Dinamo)

Ako ne izgubi od Intera, Dinamo će potvrditi naslov jesenskog prvaka

Jesenski dio hrvatskog prvenstva nogometaši Rijeke zaključili su pobjedom protiv Zagreba. Na stadionu u Kranjčevićevoj ulici slavili su s 2-0, a oba je pogotka postigao Slovenac Roman Bezjak.

Riječani su se mučili u prvom poluvremenu, a najslabiju su momčad lige slomili tek u nastavku. U 53. je minuti nakon ubačaja Marina Tomasova lopta došla do Bezjaka koji ju je u padu ugurao u mrežu. Deset minuta kasnije Bezjak je na asistenciju Marka Vešovića postavio konačnih 2:0.

Bezjak na 11 golova

Bezjak na kontu sada ima 11 prvenstvenih golova i na ljestvici strijelaca u leđa gleda samo napadaču Intera Iliji Nestorovskom koji je postigao dva pogotka više.

josip radošević rijeka
Josip Radošević PIXSELL

Rijeka je nakon dvije utakmice u kojima je uspjela osvojiti samo po bod (Inter, Slaven) konačno došla do pobjede i ponovno preuzela vrh ljestvice. Momčad Matjaža Keka ima 43 boda, odnosno bod više od Dinama, no Zagrepčani tek trebaju odigrati svoju utakmicu 21. kola. Ukoliko u subotu u Maksimiru ne izgube od Intera, potvrdit će naslov jesenskih prvaka.

Zagreb je i dalje na dnu ljestvice. U dosadašnjem je dijelu prvenstva osvojio svega devet bodova.