Pogledajte Olićev gol protiv četvrtoligaša koji je izbacio HSV iz Kupa

Ivo Iličević je u ovom dvoboju upisao dvije asistencije, ali niti to nije pomoglo HSV-u

Ivica Olić zabio je pogodak dok je Ivo Iličević upisao dvije asistencije u porazu HSV-a od četvrtoligaša Jene u utakmici prvog kola Njemačkog kupa. Jena je slavila s rezultatom 3-2 te je napravila veliko iznenađenje.

Domaćin je poveo u 15. minuti golom Justina Gerlachta iz slobodnog udarca. HSV je izjednačio golom Olića u 48. minuti nakon dodavanja Iličevića. Deset miinuta je terbalo Jeni da dođe do novog vodstva. Strijelac je bio Velimir Jovanović. U sudačkoj nadoknadi produžekje je izborio Michael Gregoritsch.

Do pobjedničkog pogotka Jena je došla na pčetku drugog produžetka. Johannes Pieles zabio je u 106. minuti za veliko slavlje i prolaz u drugo kolo.