Ovo Garnettovo zakucavanje preko Griffina i Teletovićev pobjednički koš obilježili su NBA večer

Niti jedan hrvatski košarkaš nije nastupio, a Bryant je dobio nove ovacjie

Sinoć je u NBA-u odigrano devet utakmica, a nitko od hrvatskih košarkaša nije nastupio. Najveću pozornost na sebe košem za pobjedu 0,3 sekunde prije kraja utakmice privukao je bosanskohercegovački košarkaš Mirza Teletović. Njegov Phoenix gostovao je u Chicagu, a iako su u zadnjoj četvrtini gubili 16 razlike uspjeli su pred sam kraj doći do izjednačenja, 101-101, a onda je Teletović odlučujućim šutem donio pobjedu Sunsima. Ukupno je zabio 20 poena.

Ovacije za Kobea

San Antonio je s 51 razlike (119-68) uništio Philadelphiju. Trener Gregg Popovich za ovaj susret nije koristio Tima Duncana, Kawhija Leonarda i Manua Ginobilija.

Kobe Bryant igra svoju posljednu NBA sezonu, pa mu se prilikom svake utakmice nakloni publika. Tako je bilo i u Torontu gdje je pred rekordnim brojem gledatelja (20.163) zabio 22 koša u porazu LA Lakersa 93-102.

Minnesota Damjana Rudeža (nije igrao) izgubila je od LA Clippersa 106-110. Najljepši trenutak utakmice bilo je zakucavanje Kevina Garnetta u trećoj četvrtini. Ricky Rubio osvojio je loptu pa je krenuo u kontru. Kada je vidio da se ispred njega nalazi Blake Griffin odlučio se na povratno dodavanje za Garnetta, koji je akciju završio prekrasnim zakucavanjem preko ponajveće NBA zvijezde.

No, to nije pomoglo Minnesoti. Najbolji kod Clippersa bili su DeAndre Jordan (21 koš, 12 skokova, četiri blokade)i Griffin (16 koševa, 11 skokova). Minnesottu je predvodio Zach LaVine (21 koš). Garnett je zabio pet poena u 18 minuta.

Rezultati

San Antonio je na gostovanju svladao Piladelphiju 119-68, a nakon susreta regionalni mediji najviše pričaju o ovoj finti srpskog košarkaša koji igra za Spurse Bobana Marjanovića. On je fintom nadmudrio protivničkog igrača Jahlila Okafora, koji je bio treći pick na ovosezonskom draftu. Marjanović je za 17 minuta ubacio 18 poena uz četiri skoka, jednu asistenciju, a imao je i dvije ukradene lopte.

Philadelphia – San Antonio 68:119

Charlotte – Detroit 104:84

New Orleans – Boston 93:111

Chicago – Phoenix101:103
Milwaukee- Portland 90:88
Minnesota – LA Clippers106:110
Toronto – La Lakers 102:93

New York- Dalas 97:104