Pogledajte kako su navijači proslavili najveći uspjeh u povijesti Dnjipra

Za Dnjipro je od 75. minute nastupio hrvatski napadač Nikola Kalinić

Dnjipro je priredio iznenađenje pobijedivši u Kijevu Napoli 1-0, a kako je prvi susret završio 1-1 Ukrajinci su izborili prvo finale u europskim natjecanjima što je najveći uspjeh u povijesti kluba. U trenutku kada je sudac odsvirao kraj navijači su napravili invaziju na travnjak.

Kalinićeva prilika

Inače, pogodak odluke zabio je Jevhen Seleznjov u 59. minuti. Za Dnjipro je od 75. minute nastupio hrvatski napadač Nikola Kalinić koji je u 88. minuti imao sjajnu priliku, no Mariano Andujar je obranio njegov udarac.

Daleko bolju igru u nastavku Dnjipro je okrunio golom u 59. minuti, a strijelac je bio kao i u prvom susretu Seleznjov. Najbolji Dnjiprov igrač Konopljanka je ubacio u kazneni prostor, a Seleznjov pobijedio u duelu s Britosom i zabio za vodstvo. U nastavku susreta talijanski sastav je imao nekoliko izglednih prilika, no Bojko je bio nesavladiv.