Arsenal, uoči dolaska Dinama, porazom 2-1 kod WBA nije u vrhu Premier lige. Vodeći je Leicester City

Liverpool je s 4-1 pobijedio kod Manchester Cityja

Arsenal's Spanish midfielder Santi Cazorla (C) slips and hits his penalty over the bar during the English Premier League football match between West Bromwich Albion and Arsenal at The Hawthorns in West Bromwich, central England on November 21, 2015. AFP PHOTO / PAUL ELLIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / AFP / PAUL ELLIS

Nogometaši Arsenala više nisu na vrhu Premier lige uoči dolaska zagrebačkog Dinama na utakmicu petog kola Lige prvaka u utork 24. studenoga.

Londonski klub je izgubio kod West Bromwich Albiona 2-1. Poveo je Arsenal pogotkom Oliviera Girouda, a do poluvremena je WBA uspio preokrenuti. Prvo je zabio James Morrison (35), a potom je Mikel Arteta u 40. minuti postigao autogol. Mogao je Arsenal u završnici doći do remija, ali Santi Cazorla u 84. minuti nije iskoristio penal.

Vardy izjednačio rekord Van Nistelrooyja

Momčad Leicestera, koja je prošle sezone jedva izborila opstanak u Premier ligi, nalazi se na vrhu nakon 13. kola, a napadač Jamie Vardy izjednačio je rekord Ruuda Van Nistelrooyja ostvaren prije 12 godina. Vardy je doveo Leicester u vodstvo u 45. minuti i tako se na deset uzastopnih utakmica u Premier ligi upisao u strijelce. To je bio njegov 13. gol ove sezone i vodeći je strijelac lige.

Napokon pobjeda Chelsea

Chelsea je kod kuće pobijedio 1-0 Norwich pogotkom Diega Coste, ali je i dalje na petnaestom mjestu. Manchester City više nije vodeća momčad Premier lige. Liverpool je kao gost slavio s 4-1. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.

Rezultati: Swansea – Bournemouth 2-2, Southampton – Stoke 0-1, WBA – Arsenal 2-1, Chelsea – Norwich 1-0, Newcastle – Leicester 0-3, Everton – Aston Villa 4-0, Watford – Manchester United 1-2, Manchester City – Liverpool 1-4.

Poredak: Leicester 28, Manchester United 27, Manchester City 26, Arsenal 26…