Prošao je šesti dan Olimpijskih igara u Riju, evo malog pregleda kakav je bio za naše sportaše

Medalja za Sinkoviće, pobjede za košarkaše i rukometaše

Croatia's Martin Sinkovic (R) and Croatia's Valent Sinkovic celebrate at the end of the Men's Double Sculls final rowing competition at the Lagoa stadium, during the Rio 2016 Olympic Games in Rio de Janeiro on August 11, 2016. / AFP PHOTO / POOL / Patrick Smith

Šesti natjecateljski dan na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru donio je i drugo zlato za Hrvatsku, osvojili su ga veslači Martin i Valent Sinković u dvojcu na pariće, a uspješan dan imali su i rukometaši, koji su sa 27-24 svladali Dansku, te košarkaši, koji su sa 80-76 bili bolji od Brazila.

Braća Martin i Valent Sinković potvrdili su svoju dominaciju u dvojcu na pariće posljednjih godina osvojenim olimpijskim zlatom u vrlo uzbudljivoj utrci u kojoj su se od početka odvojili hrvatska i litavska posada.

U košarci smo dobili Brazil, u rukometu Dansku

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija ostvarila je drugu pobjedu u Rio de Janeiru svladavši u susretu 3. kola skupine B domaćina Brazil sa 80-76 (19-17, 22-14, 18-19, 21-26). Hrvatsku je do pobjede vodio Bojan Bogdanović sa 33 koša, Dario Šarić je dodao 15, dok su u sastavu Brazila najefikasniji bili Leandro Barbosa sa 16 i Marquinhos sa 12 pogodaka. Nakon tri kola Hrvatska ima omjer 2-1 i nadomak je plasmana u četvrtfinale, dok je Brazil pao na omjer 1-2. Hrvatska će u 4. kolu igrati protiv Nigerije u nedjelju u 3.30 sati ujutro po hrvatskom vremenu.

Hrvatska rukometna reprezentacija je u susretu 3. kola skupine A pobijedila Dansku sa 27-24 (15-12). Domagoj Duvnjak je sa osam golova bio najefikasniji kod Hrvatske, dok je Lasse Svan sa devet pogodaka predvodio Dansku. Obje reprezentacije sada imaju po četiri boda. Hrvatska će u 4. kolu igrati protiv Francuske u subotu u 16.30 sati po hrvatskom vremenu.

Jedriličari Fantela i Marenić vodeći

Šime Fantela i Igor Marenić nakon četiri jedrenja vodeći su u klasi 470, Ivan Kljaković Gašpić sedmi je nakon šest jedrenja u Finnu, a Luka Mratović 23. nakon devet na dasci. Snaga koju Šime Fantela i Igor Marenić zasad pokazuju u floti dvojaca iznimno je uvjerljiva. U prvom plovu u četvrtak su bili četvrti, a drugi su pobijedili s prednošću od više od minute. Razlike u bodovima su minimalne u vrhu, rano je još u regati.

Matea Samardžić zauzela je 15. mjesto u polufinale utrke na 200 metara leđno na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Samardžić, koja se u polufinale plasirala s 15. rezultatom kvalifikacija, ponovila je plasman i u drugom krugu natjecanja iako je ostvarila 68 stotinki bolje vrijeme. U polufinalu je Samardžić plivala 2:09.83 minute, dok je u kvalifikacijama ostvarila vrijeme od 2:10.51 minuta. Za nastup u finalu Samardžić je morala plivati sekundu brže, jer su sedmo mjesto podijelile Islanđanka Eyglo Gustafsdottir i Ruskinja Darija Ustinova sa po 2:08.84. Nastup na 200m leđno bio je treći za Samardžić u Riju, ona je dosada zauzela 17. mjesto na 400m mješovito i 13. na 100m leđno. Najbrža u polufinalu bila je Mađarica Katinka Hosszu sa 2:06.03 ispred Kanađanke Hilary Caldwell sa 2:07.17 i Amerikanke Madeline DiRado sa 2:07.53.

Otišli kući

Mario Todorović nije se uspio plasirati u polufinale na 50 metara slobodno, 27-godišnji Korčulanin je u kvalifikacijama plivao 22.65 sekundi što je bilo dovoljno za 40. mjesto. No, da je i plivao na razini osobnog rekorda (22.44) ne bi bio niti blizu ulaska među najboljih 16, posljednje mjesto u polufinalu zauzeo je Rumunj Norbert Trandafir sa 22.10.

Hrvatska više nema niti jednog predstavnika na teniskom turniru u Rio de Janeiru nakon što je Marin Čilić izgubio u osmini finala od Francuza Gaela Monfilsa 7-6 (6), 3-6, 4-6. Bio je to iscrpljujući i izjednačen meč 14. i 11. tenisača svijeta u kojem je pobjeda nakon skoro dva i pol sata igre pripala bolje rangiranom Monfilsu. Svjetska rekorderka u malokalibarskoj pušci trostav 50m Snježana Pejčić nije se uspjela plasirati u finale ove discipline, ona je u kvalifikacijama osvojila razočaravajuće 12. mjesto sa 580 krugova. Bez finala je ostala i naša druga predstavnica Tanja Perec koja je zauzela 29. mjesto sa 572 kruga.