Rijeka je na Rujevici prekinula neugodnu tradiciju, ali i Dinamov niz od 50 utakmica bez poraza u ligi

Rijeka - Dinamo 2:1. Ovo je bila i prva Kekova pobjeda protiv Mamića

25.10.2015., Stadion Rujevica, Rijeka - MAXtv 1. HNL, 14. kolo, HNK Rijeka - GNK Dinamo. Josip Pivaric, Marin Tomasov.

Nogometaši Rijeke prekinuli su neugodnu domaću tradiciju utakmica bez ligaških pobjeda protiv Dinama i u ogledu 14. kola Prve HNL stigli do tri boda 2-1 pobjedom na Rujevici.

Dinamo je bio taj koji je bolje otvorio utakmicu, a rani pogodak Juniora Fernandesa nudio je reprizu ishoda ogleda u kojima sastav Matjaža Keka ne može do pobjede protiv dugogodišnjeg aktualnog prvaka. Ipak, možda i ključni trenutak susreta, koji je usmjerio trobod na stranu domaćina, zbio se u 34. minuti ogleda u kojoj je ‘zamračenje’ Taravela koštalo gostujuću momčad igre s desetoricom do kraja susreta.

Udario je Dinamov nogometaš Vešovića glavom u glavu i sasvim opravdano zaradio isključenje koje su Riječani oplodili u petoj minuti nastavka nakon udarca iz kuta. Najviši u skoku na drugoj vratnici bio je Miral Samardžić koji je poravnao rezultat nervoznog derbija u kojem je samo u prvih 45 minuta bilo šest žutih, jedan crveni karton i ukupno 25 prekršaja.

Kek dočekao svoj trenutak

I kada se činilo da će ogled završiti podjelom bodova ukazao se Anas Sharbini koji matira Dinamovog vratara Ježinu za prvu Rijekinu domaću pobjedu protiv ove zagrebačke momčadi u prvenstvu od 22. rujna 2012. godine.

Sve ovo znači i da je prekinut Dinamov niz od 50 utakmica bez ligaškog poraza i da je od nedjelje sastav Zorana Mamića trećeplasirana momčad Prve HNL. Također, prva je ovo pobjeda za Keka u ogledima protiv Mamića u jedanaestoj njihovoj međusobnoj utakmici.

Vodeći Hajduk nakon 14 utakmica ima 29 bodova, drugoplasirana je sada Rijeka s 28, dok Dinamo na trećem mjestu zaostaje dva boda za splitskim liderom.