Rijeka je svladala Lokomotivu i sada se znaju tri polufinalista Hrvatskog kupa

Jedini gol na utakmici postigao je Roman Bezjak u 65. minuti

08.12.2015., stadion u Kranjcevicevoj, Zagreb - Cetvrtfinale hrvatskog nogometnog kupa, NK Lokomotiva - HNK Rijeka. Ivan Fiolic, Miral Samardzic.

Golom Romana Bezjaka iz 65. minute nogometaši Rijeke svladali su u Zagrebu sastav Lokomotive rezultatom 1-0 i izborili plasman u polufinale Hrvatskog kupa u kojem su i osvojili naslov tri puta, a posljednji 2014. godine.

Utakmica igrana na stadionu u Kranjčevićevoj nije ponudila previše zanimljivih trenutaka pa za izdvojiti ostaje jedini gol na utakmici koji je došao nakon kombinacije Leonarda Žute i strijelca, odnosno priliku Ivana Fiolića desetak minuta kasnije. Šansu za izjednačenje rezultata zaustavio je okvir gola.

Polufinale su već ranije, podsjetimo, izborili Slaven Belupo (bolji od Osijeka) i Hajduk (koji je svladao Zagreb). Utakmica Intera i Dinama, koja je izazvala nove kontroverze u hrvatskom nogometu, igrat će se u Zaprešiću 10. veljače 2016. godine.