S 59 poena protiv Detroita, Anthony Davis srušio rekord franšize i postigao najviše od svih u sezoni

Hezonja je ostao bez poena, a Bogdanović ubacio tri poena

HOUSTON, TX - DECEMBER 18: HOUSTON, TX - DECEMBER18: Anthony Davis #23 of the New Orleans Pelicans waits on the court during their game against the Houston Rockets at the Toyota Center on December18, 2014 in Houston, Texas. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.   Scott Halleran/Getty Images/AFP

Hrvatski košarkaši nisu se proslavili u sinoćnjim utakmicama na NBA parketima. U porazu Brooklyn Netsa protiv Charlotte 96:114 Bojan Bogdanović ubacio je tek jedan od pet pokušaja za tri poena, a ukupno je iz igre šutirao 1-9 za 19,5 minuta na parketu.

Bila je to peta uzastopna pobjeda Hornetsa u kojoj je Kemba Walker zabio 28, a Al Jefferson 18 poena. Kod Netsa, koje sad očekuje turneja od devet utakmica u gostima, Joe Johnson postigao ej 17 poena, Brook Lopez dodao 16, uz deset skokova i šest asistencija.

Hezonji osam minuta

Dolazak Brandona Jenningsa u Orlando napravio je gužvu na vanjskim pozicijama, gdje svoje minute traži i Mario Hezonja. Hrvatski reprezentativac odigrao je tek osam minuta i 48 sekundi u porazu protiv Indiane 102:105. Za to je vrijeme pokušao dva puta bezuspješno šutirati prema košu i osvojiti jednu loptu.

Za Pacerse je Monta Ellis zabio 21, Paul George 20, dok je Orlando predvodio Evan Fournier s 23 poena. Nikola Vučević dodao je 19 poena i 13 skokova, dok je Victor Oladipo bio svestran sa 17 poena, osam asistencija i sedam skokova.

Cavsi nadigrali Oklahomu

U derbiju večeri, Cleveland je uvjerljivo svladao Oklahomu u gostima, a u pobjedi 115:92, Kevin Love utrpao je 29 poena. Često kritiziran od LeBrona Jamesa, ovaj krilni centar konačno je podsjetio na igre kakvima je oduševljavao u dresu Minnesote.

James je dao svoj doprinos s 25 poena, 11 asistencija i sedam skokova. Cavsi su od kraja prve četvrtine igrali bez prvog playa Kyriea Irvinga koji je imao problema s trbušnom virozom.

Kod domaćina, Kevin Durant je zabio 26, a Russel Westbrook dodao 20 poena, 11 asistencija i devet skokova.

Davisov rekord franšize

Učinak večeri imao je Anthony Davis koji je u pobjedi 111:106 u Detroitu, zabio više od polovice koševa za New Orleans. Davis je postigao impresivnih 59 poena, što je rekord franšize, ujedno i najveći broj poena koje je postigao jedan igrač ove sezone. Dodao je Davis tome 20 skokova i podsjetio zašto mnogi smatraju da će dominirati godinama u NBA ligi.

Prethodni rekord s 50 poena držao je Jamal Mashburn koji je taj učinak imao prije 13 godina protiv Grizzliesa.

Inače, samo su četvorica igrača povijesti NBA lige imala učinak od najmanje 50 poena i 20 skokova. Davis se našao u uglednom društvu sa Shaquilleom O’Nealom, Chrisom Webberom i Mosesom Maloneom.