Sportski novinari izabrali su najbolje sportaše u 2015. godini i nisu iznenadili

U izboru su sudjelovali sportski novinari iz Hrvatske

Međunarodno udruženje sportskih novinara (AIPS) proglasilo je najbolje u 2015. godini, a to je priznanje pripalo najbržem čovjeku na svijetu Usainu Boltu, američkoj tenisačici Sereni Williams i nogometnom klubu Barcelona. U tom su izboru glasovali sportski novinari iz 91 zemlje svijeta, a među njima su bili i hrvatski sportski novinari.

Bolt je u konkurenciji sportaša pobijedio s 804 glasa, drugi je bio srpski tenisač Novak Đoković sa 774 glasa, dok je treće mjesto dobio argentinski nogometni majstor i član Barcelone Lionel Messi s 380 glasova.

U ženskoj konkurenciji četvrtu godinu uzastopce pobijedila je američka tenisačica Serena Williams> sa 664 glasa. Druga je bila etiopska atletičarka i svjetska rekorderka na 1,500 metara Genzebe Dibaba sa 362 glasa, a treća je svjetska prvakinja i europska atletska rekorderka na 200 metara Nizozemka Dafne Schippers sa 283 glasa.

Ragbijaši drugi

Za najbolju momčad izabran je nogometni klub Barcelona (848), ispred svjetskih prvaka u ragbiju Novozelanđana (506), a treće mjesto su osvojili prvaci NBA lige Golden State Warriorsi (298).

Svjetsko atletsko prvenstvo u Pekingu je sa 366 glasova izabrano za najbolje medijski organizirano veliko natjecanje u protekloj godini. Na drugom mjestu je svjetsko prvenstvo nogometašica u Kanadi sa 305 glasova, a na trećem mejstu su Europske igre u Bakuu sa 298 glasova.