Steph Curry je nezaustavljiv. U subotu je odigrao 32. utakmicu u sezoni s 30 i više koševa

Mario Hezonja je postigao 11 koševa u porazu Orlanda protiv Portlanda

OKLAHOMA CITY, OK - FEBRUARY 27: After scoring the winning three-point shot Stephen Curry #30 of the Golden State Warriors celebrates during the overtime period of a NBA game against the Oklahoma City Thunder at the Chesapeake Energy Arena on February 27, 2016 in Oklahoma City, Oklahoma. The Warriors won 121-118 in overtime. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.   J Pat Carter/Getty Images/AFP

Mario Hezonja je sinoć bio jedIni Hrvat koji je istrčao na terene NBA i zabio je 11 koševa u u 26:13 minuta koliko je odigrao u porazu svojih Orlando Magica od Portlanda Blazersa.

Portland je slavio protiv Orlanda sa 121-84, a do pobjede ga je vodio Damian Lillard sa 19 postignutih pogodaka i 10 asistencija. C.J. McCollum i Allen Crabbe su svaki zabili po 18 koševa u šestoj pobjedi u sedam utakmica za Blazerse.

Sunsi propustili vodstvo

Kod Orlanda, koji je bio bez Elfrida Paytona i Nikole Vučevića, najbolji je bio Victor Oladipo koji je zabio 18 koševa. Hezonja je učinku od 11 koševa, od čega su dvije trice, dodao još i pet skokova te tri asistencije. Aaron Gordon je ubacio 17 koševa , a Evan Fournier 15, od čega 13 u prvoj četvrtini.

Golden State Warriorsi nastavljaju pobjeđivati na svom terenu. Sinoć su sa 123-116 pobijedili Phoenix Sunse, a Stephen Curry je zabio 35 koševa (32. utakmica sezone s 30 i više koševa), od čega sedam trica. Warriorsi su gubili sa devet razlike što su nadoknadili u zadnjih 12 minuta zahvaljujući Curryju koji je u tom periodu zabio 15 koševa. Ovo je 48 pobjeda na domaćem terenu za Warriorse. Marreese Speights je ubacio 25 koševa uz devet skokova , a Klay Thompson 20, dok je Draymond Green dodao 19 koševa i šest asistencija.

Sunsi su gubili sa 68-58 na početku druge četvrtine, ali su na početku zadnje četvrtine imali prednost od 95-86 prije nego su Warriorsi preuzeli kontrolu nad utakmicom. Brandon Knight je predvodio Phoenix zabivši 30 koševa od čega je sedam trica. Tome je dodao sedam asistencija i šest skokova.

41. pobjeda San Antonija

I San Antonio je bez milosti na domaćem terenu. Sinoć su upisali 41. pobjedu, što je treći najdulji takav niz u povijesti NBA, svladavši Oklahoma City Thunder sa 93-85. Spursi su ove sezone pobijedili 32 puta zaredom na svom terenu i u regularnom dijelu sezone ne znaju za poraz od ožujka prošle godine, samo Golden State sa 48 pobjede na svom terenu i Chicago Bullsi iz sezone 1995./96. sa 44 pobjede imaju više pobjeda u nizu kod kuće. Kawhi Leonard je zabio 26 koševa za San Antonio,

LaMarcus Aldridge je dodao 24. San Antonio je druga momčad Zapadne konferencije iza Golden Statea i ispred Oklahome. Najbolji strijelac Oklahome bio je Kevin Durant s 28 pogodaka, a Russell Westbrook je dodao 19.

Rezultati: Toronto Raptors – Miami Heat 112-104 (produžetak), Dallas Mavericks – Indiana Pacers 105-112, Charlotte Hornets – Houston Rockets 125-109, Philadelphia 76ers – Detroit Pistons 111-125, Atlanta Hawks – Memphis Grizzlies 95-83, Milwaukee Bucks – New Orleans Pelicans 103-92, San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder 93-85, Denver Nuggets – Washington Wizards 116-100, Golden State Warriors – Phoenix Suns 123-116, Portland Trail Blazers – Orlando Magic 121-84 (Mario Hezonja je igrao 26:31 minuta, upisao pet skokova, tri asistencije i zabio 11 koševa).