Stipanović regatu u Kini završio na drugom mjestu, slijedi finale Svjetskog kupa u Abu Dhabiju

"Dobro sam odradio finale, smanjio sam rizik na minimum"

06.08.2012., Engleska, London - Olimpijske igre London 2012. Weymouth. Tonci Stipanovic osvojio je cetvrto mjesto u klasi laser.

Hrvatski jedriličar Tonči Stipanović zauzeo je drugo mjesto u klasi laser na Svjetskom kupu u kineskom Qingdau.

U nedjeljnom plovu za odličja Tonči je bio sedmi, što mu je bilo dovoljno da ostane na drugom mjestu ukupnog poretka. Do prvog mjesta ionako nije mogao jer je puno bodova prednosti imao Britanac Lorenzo Chiavarini.

“Zadovoljan sam drugim mjestom, dobro sam odradio finale, smanjio sam rizik na minimum i Francuz Jean Baptiste Bernaz koji je bio mjesto iza mene nije imao šanse danas”, kazao je Tonči, koji je u Kini slavio lani i preklani. Treće mjesto zauzeo je Cipranin Pavlos Kontides.

Regata u Qingdau zadnje je natjecanje serije uoči finala Svjetskog kupa koje se krajem listopada jedri u Abu Dhabiu.