Završnica Premier lige sve je uzbudljivija, Tottenham se pobjedom protiv Stokea približio prvom mjestu

Četiri kola prije kraja Leicester ima 73, a Tottenham 68 bodova

Nogometaši Tottenhama iskoristili su poklon koji im je ponudio Slaven Bilić i približili se vodećem Leicester Cityju na pet bodova zaostatka četiri kola prije kraja Premier lige.

Leicester je, podsjetimo, u nedjelju odigrao samo 2-2 protiv Bilićeva West Hama, a Tottenham je dan kasnije u posljednjoj utakmici 34. kola kao gost deklasirao Stoke City s 4-0. Lisice sada imaju 73 boda, a Spursi 68 i do kraja ih očekuje neizvjesna utrka za naslov engleskog prvaka.

Uragan u drugom poluvremenu

Tottenham je poveo već u devetoj minuti kada je Harry Kane iskosa s lijeve strane pogodio dalji kut domaćega gola. Stoke se još koliko-toliko držao do 68. minute, a onda je krenuo uragan gostiju. Najprije je Christian Eriksen proigrao 20-godišnjeg Delea Allija koji je izbio pred Shaya Givena i mirno ga matirao.

Tri minute kasnije je Erik Lamela nesebično poslužio Kanea za 0-3, a priču je svojim drugim pogotkom večeri zaključio Alli, ponovno na Eriksenovu asistenciju. Alli se nešto ranije ‘proslavio’ i nevjerojatnim promašajem: pored praznog je gola uspio pogoditi vratnicu.

Kane juri prema Zlatnoj kopački

Dodajmo da je Harry Kane s 24 gola prvi strijelac natjecanja i sve je izglednije da će postati prvi Englez sa Zlatnom kopačkom Premier lige nakon Kevina Phillipsa koji ju je osvojio 2000. godine kao napadač Sunderlanda.

Kao zanimljivost dodajmo i da Tottenham nakon 34 kola ima najveći broj postignutih (64) i najmanji broj primljenih golova (25) u ligi.

Do kraja lige vodeći Leicester će kod kuće igrati protiv Swanseaja i Evertona, a u gostima protiv Manchester Uniteda i Chelseaja. Tottenham, pak, očekuju domaći dvoboj protiv WBA-a i Southamptona, te gostovanja kod Chelseaja i Newcastlea.