Zenit je pobijedio i treći puta i trenutačno je najbolja momčad Lige prvaka

Puna preokreta bila je utakmica Bayera i Rome, a završila je 4-4

Dynamo Kiev's Paraguayan forward Derlis Gonzalez (L) vies with Chelsea's French defender Kurt Zouma  during the UEFA Champions League football match Dynamo Kiev vs Chelsea, on October 20, 2015 at the Olympic stadium in Kiev.    AFP PHOTO / GENYA SAVILOV

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je junak u Barceloninoj pobjedi 2-0 protiv BATE Borisova u susretu trećeg kola E skupine nogometne Lige prvaka.

Rakitić je postigao oba gola za europske prvake, a posebno je bio lijep prvi pogodak u 48. minuti kada je opalio sa 20-tak metara i pogodio rašlje bjeloruskog sastava. Hrvatski veznjak upisao se u strijelce i u 64. minuti, a oba puta asistirao mu je Neymar. Barcelona je nastupila bez najboljeg igrača Lionela Messija koji je izvan stroja zbog ozljede.

Osam golova na utakmici bayer-Roma

U drugom susretu Bayer Leverkusen i Roma su odigrali ‘ludu’ utakmicu koja je završila 4-4. Domaćin je nakon 19 minuta vodio 2-0, no Roma je do kraja poluvremena uspjela izjednačiti, a potom u nastavku susreta postigla dva gola i povela 4-2. Ipak, ‘apotekari’ su u samoj završnici uspjeli izjednačiti. Golove za Bayer zabili su Javier Hernandez (4-11m, 19), Kevin Kampl (84) i Admir Mehmedi (86), dok su strijelci za Romu bili Daniele de Rossi (29, 38), Miralem Pjanić (54) i Iago Falkue (73). Hrvatski nogometaši Tin Jedvaj i Dario Krešić nisu nastupili za Romu. Roma je tako i dalje bez gostujuće pobjede u Ligi prvaka. Posljednji put je slavia u studenom 2015. protiv Basela (3-2).

Na ljestvici vodi Barcelona (7), ispred Bayera (4), BATE Borisova (3) i Rome (2).

Zenit praktički osigurao prolaz

U skupini G Dinamo Kijev i Chelsea su odigrali bez golova. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za domaći sastav. U drugom dvoboju Porto je rutinski stigao do bodova protiv Maccabi Tel Aviv pobijedivši 2-0, a golove su zabili Vincent Aboubakar (37) i Yacine Brahimi (41).

Na ljestvici vodi Porto (7), ispred Dinama (5), a slijede Chelsea (4) i Maccabi (0).

U skupina H Zenit je pobijedio Lyon 3-1 i trećom pobjedom praktički osigurao prolaz. Golove za ruski sastav zabili su Artem Dzjuba (3), Hulk (56) i Danny (83), dok je pogodak za Lyon postigao Alexandre Lacazette (49). Zenit do sada nikada nije dobio prve dvije utakmice u LP, a ove sezone je upisa tri pobjede u prva tri kola.

U drugom susretu Valencia je pobijedila Gent 2-1. Sofiane Feghouli (15) i Stefan Mitrović (72-ag) bili su strijelci za domaćine, a Thomas Foket (40) za goste. Na ljestvici vodi Zenit (9), ispred Valencije (6), te Lyona (1) i Genta (1).

Rezultati, 3. kolo Lige prvaka:

Skupina E

BATE Borisov – Barcelona 0-2 (Rakitić 48, 64)

Bayer Leverkusen – Roma 4-4 (Hernandez 4-11m, 19, Kampl 84, Mehmedi 86/De Rossi 29, 38, Pjanić 54, Falque 73)