Lokomotiva - Airbus 2-2: Zagrepčani izbacili Velšane i izborili dvoboj s Tudorovim PAOK-om

Nakon što su odigrali 2-2 s velškim Airbusom u uzvratnoj utakmici 1. pretkola Europske lige, nogometaši Lokomotive izborili su plasman u 2. pretkolo tog natjecanja, gdje su se pridružili Hajduku koji je nešto ranije izbacio estonski Sillamae. Lokomotiva je u prvoj utakmici, odigranoj na gostovanju, s 3-1 pobijedila Airbus, a sada je kao domaćin sačuvala vodstvo i potvrdila prolazak.

Lokomotiva je pobijedila velški Airbus

Gosti iz Broughtona poveli su u uzvratu početkom drugog poluvremena golom Budrysa u 46. minuti, no sredinom nastavka su Fiolić u 65. i Šovšić u 73. minuti donijeli preokret. Ipak, vodstvo Lokomotive nije dugo trajalo, jer je Jones u 75. poravnao na konačnih 2-2.

Lokomotiva će u 2. pretkolu igrati protiv grčkog PAOK-a kojega od ove sezone vodi hrvatski trener Igor Tudor. Prva utakmica igrat će se 16. srpnja u Zagrebu, dok je uzvrat tjedan dana kasnije u Solunu.