Ovih 7 zanimljivosti obilježile su pobjedu Manchester Cityja protiv Chelseaja

Od kada je stigao u Premierligu, Sergio Agüero je njen najbolji strijelac

Manchester City's French defender Bacary Sagna (R) watches as his attempt is unsuccessful during the English Premier League football match between Manchester City and Chelsea at The Etihad stadium in Manchester, north west England on August 16, 2015. AFP PHOTO / OLI SCARFF

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Nogometaši Manchester Cityja svladali su na svom Etihadu sastav Chelseaja s uvjerljivih 3-0 i vratili se na čelno mjesto ljestvice nakon dva odigrana kola te definitivno potvrdili krizu u redovima aktualnih engleskih prvaka.

I dok je menadžer Chelseaja Jose Mourinho bijes zbog 2-2 iz prve utakmice protiv Swansea iskalio na klupskoj liječnici, tek treba vidjeti tko će mu biti kriv za ovih 90 minuta kroz koje je domaćin ogleda iskoristio svoje šanse dok je njegova momčad prvu izglednu (šut u okvir gola) kreirala tek u 70. minuti susreta. A, možda i utakmicu prokomentira realno i potvrdi da je slavila bolja momčad.

1. Nezaustavljivi Agüero

Da ova nedjelja neće biti u Mourinhovom sjećanju upisana po dobrome najavio je Sergio Agüero golom iz 31. minute. Argentinski je napadač stigao tako do brojke od 79 prvenstvenih golova za momčad u čijem je dresu debitirao u sezoni 2011/12. Statistika pritom kazuje da od trenutka kada je stupio u englesko prvenstvo ne postoji igrač koji je na stadionima najjače engleske lige zabijao više od njega. U posljednjih devet ligaških ogleda tako je stigao i do desetog gola, a u posljednjih pet domaćih susreta Cityja na listu strijelaca upisivao se sedam puta.

2. David Silva

Manchester City's Spanish midfielder David Silva applauds fans after winning the English Premier League football match between West Bromwich Albion and Manchester City at The Hawthorns in West Bromwich, central England, on August 10, 2015. AFP PHOTO / OLI SCARFF RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Pobjedu prošlosezonskih viceprvaka zaokružili su Vincent Kompany i Fernardinho, a obojica su zabili na asistenciju Davida Silve. Broje li se asistencije od sezone 2011/12, onda u Premierligi ne postoji nogometaš koji je namjestio više golova od ovog španjolskog reprezentativca. Trenutačno je na brojci 41.

3. Prvi puta nakon 1998/99

Nakon dva uvodna kola Chelsea, dakle, ne zna za pobjedu, a to se ovom londonskom klubu posljednji puta dogodilo u sezoni 1998/99.

4. Nikad uvjerljiviji poraz

Nadalje, Mourinho nikada nije upisao poraz od klubova iz Manchestera s više od jednoga gola razlike. Nikada do ove nedjelje.

5. Terryja se ipak može mijenjati

Chelsea's captain John Terry (R) acknowledges spectators' applauss at the end of a friendly match with Sydney FC in the ANZ Stadium in Sydney on June 2, 2015.  AFP PHOTO/ Saeed KHAN --IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE--

Također, nikada do ove nedjelje portugalski strateg iz igre prije kraja nije izvukao Johna Terryja. Nizu dugom 177 utakmica sada je stigao kraj nakon što je Terry drugo poluvrijeme odgledao s klupe.

6. Kao Manchester United

Aktualni prvak posljednji puta nije slavio u uvodne dvije utakmice u sezoni 2007/08. Dogodilo se to Manchester Unitedu koji je kraj te sezonu dočekao kao engleski prvak i osvajač Lige prvaka.

7. Ne(sretni) kolovoz

Po prvi puta nakon 3280 dana Chelsea je izgubio utakmicu igranu u kolovozu. Posljednji poraz prije ovog nedjeljnog nanio im je Middlesbrough 23. kolovoza 2006. godine. Bilo je 2-1.