Bivši radnik srpske mesne industrije objavio snimke koje prikazuju kako u hrenovke stavljaju pokvareno meso

Iz mesne industrije su pak poslali priopćenje u kojem sve demantiraju

FOTO: Screenshot YouTube

Bivši djelatnik mesne industrije Matijević iz Novog Sada Mihajlo Čepi objavio je na društvenim mrežama snimke iz tvornice koje pokazuju da njegov nekadašnji poslodavac u hrenovke i druge mesne prerađevine stavlja pokvareno meso. Iz mesne industrije su pak poslali priopćenje u kojem sve demantiraju.

Snimke su nastale prije dvije godine dok je Čepi još uvijek tamo bio zaposlen. Razlog postavljanja istih na društvene mreže nije ucjenjivanje već je htio, kako tvrdi Čepi, ljudima u Srbiji pokazati što se sve radi, piše 021.rs.

https://www.youtube.com/watch?v=RIY-HQgkjec

“Doslovno sve što je vraćeno, što je sa isteklim rokom, sve što smrdi i što se nije prodalo. Sve se to zamrzava i stoji u komorama i čeka na daljnju preradu. Dodaje se bijeli luk i sol da se ne bi dalje kvarilo, a ako je pokvareno ispere se kiselinom, koristi se bojilo za meso. Ono se dodaje u salame i dimljenu robu i zakonom je zabranjen i u EU i kod nas. Bojilo se sklanja kad dođe inspekcija”, ispričao je Čepi za 021.rs.

Snimke su dostavljene i Tužiteljstvu za organizirani kriminal.

https://www.youtube.com/watch?v=lJTmVx7hKrU

Mesna industrija demantira navode bivšeg zaposlenika

S druge strane, iz industrije Matijević poslali su priopćenje u kojem demantiraju navode bivšeg zaposlenika:

“Poštovani potrošači,

Povodom neistinitih i tendencioznih napada na našu i vašu kompaniju od strane bivšeg zaposlenog, dužnost i naša ljudska obaveza je da vas obavijestimo da je sporni snimak nastao u dijelu tvornice gdje se odlaže otpad.

Industrija mesa Matijević kao odgovorna kompanija prikuplja i sortira otpad što je normalan proces za gotovo svaku industriju pa tako i mesnu.

To je proces koji nema nikakve veze niti je dio proizvodnje i istim se upravlja u skladu s pozitivnim zakonskim propisima i pod nadzorom nadležnih inspekcija o čemu se vodi posebna evidencija dostupna svim institucijama.

Ono što je sporno i što je obmana potrošača je što je na snimci ta roba predstav‎ljena kao sirovina za proizvodnju.

Za 25 godina postojanja mesna industrija Matijević kao prije svega obiteljska firma strogo vodi računa o sigurnosti i kvalitetu svojih proizvoda i o svojim potrošačima”, stoji u priopćenju mesne industrije.