Arsenal je preko drugoligaša prošao u osminu finala FA kupa (a to je natjecanje u kojem brani naslov)

Arsenal je s 2-1 pobijedio Burnley na svojem terenu

Burnley's Norwegian midfielder Fredrik Ulvestad (L) vies with Arsenal's Egyptian midfielder Mohamed Elneny during the English FA Cup fourth round football match between Arsenal and Burnley at the Emirates stadium in London, on January 30, 2016. / AFP / GLYN KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

U subotnjim utakmicama 4. kola engleskog FA kupa nije bilo većih iznenađenja, osim što je trećeligaš Peterborough United u gostima odigrao 2-2 protiv West Bromwich Albiona, a strijelac izjedančujućeg pogotka bio je Jon Taylor u 86. minuti. To znači da će u novoj utakmici Peterborough biti domaćin.

Manchester City je prošao u osminu finala pobijedivši u gostima Aston Villu sa 4-0 uz hat-trick 19-godišnjeg Nigerijca Kelechija Iheanacha (4, 24-pen, 74), dok je jedan gol dodao Raheem Sterling (76). Iheanacho je prošlu sezonu proveo u omladinskom pogonu Cityja, a ove je zabio osam golova u 16 nastupa u svim natjecanjima.

Arsenal je izbacio drugoligaša Burnley sa 2-1, a pobjedu “topnicima” donio je Alexis Sanchez u 53. minuti.

U dvoboju premierligaša Crystal Palace je golom Wilfrieda Zahe u 18. minuti svladao Stoke sa 1-0, dok je bivši dvostruki prvak Europe Nottingham Forest izgubio od Watforda sa 0-1. Prolaz Watfordu donio je u 89. minuti Odion Ighalo, koji ove sezone igra u odličnoj formi i na meti je nekoliko velikih engleskih klubova.

Bilić protiv Liverpoola

Najzamljiviji dvoboj 4. kola FA kupa na rasporedu je u subotu navečer kada Liverpool dočekuje Bilićev West Ham.