Bilićev West Ham nakon nove pobjede stigao je na poziciju koja vodi u Europu

Leicester City i nakon 27. kola Premier lige ostat će na prvom mjestu

Sunderland's Senegalese striker Dame N'Doye vies with West Ham United's Argentinian midfielder Manuel Lanzini (R) during the English Premier League football match between West Ham United and Sunderland at The Boleyn Ground in Upton Park, in east London on February 27, 2016. / AFP / IAN KINGTON / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Nogometaši West Hama na svojem terenu su s 1-0 u prvaoj utakmici 27. kola Premierlige svladali Sunderland i (barem privremeno) stigli na petu poziciju na tablici, koja sljedeće sezone vodi u Europsku ligu. West Ham ovog vikenda još mogu preskočiti Manchester United i Southampton koji tek moraju odigrati svoje utakmice u 27. kolu.

West Ham kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić je od početka preuzeo kontrolu nad utakmicom i bio opasnija ekipa, a svoju dobru igru je realizirao nakon pola sata. Dvadesetpetogodišnji Englez Michail Anthony zabio je u 30. minuti, nakon što je spretno prošao s boka i zatim neobranjivo poentirao.

Anthony je potom gol proslavio na neobičan način pa je odmah postao hit na internetu.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, iako su obje ekipe imale po nekoliko prilika. Nakon ovog susreta Sunderland je ostao na predzadnjoj poziciji na tablici.

Pobjeda Leicestera i Chelseaja

Leicester City i nakon 27. kola Premier lige ostat će na prvom mjestu.
Nogometaši Claudija Ranierija stigli su do pobjede u 89. minuti. Jedini pogodak na utakmici s Norwichem zabio je Leonardo Ulloa.

Do velike pobjede stigao je Chelsea. Junak utakmice na gostovanju kod Southamtona bio je Branislav Ivanović. Domaćini su poveli u 42. minuti nakon pogreške Chelseajeve obrane. Shane Long je bio strijelac. U drugom polvremenu Chelsea je prijetio, a do izjednačenja su došli u 74. minuti.

Fabregas je zabio nakon asistencije Diega Coste. Kad se mislilo da će utakmica završiti podjelom bodova u 89. minuti Ivanović je zabio poslije ubačaja iz kuta i donio pobjedu Chelseaju. Prvi put move sezone Chelsea je slavio u dvije utakmice zaredom.

Novim porazom bivši europski prvak Aston Villa sve je bliže ispadanju u drugu ligu. Izgubila je od Stokea 1-2, a oba gola za Stoke zabio je Marko Arnautović (51-pen, 56) .