Blind i Mata donijeli su Manchesteru osminu finala FA kupa, ali i olakšanje svom treneru

Manchester United u svojim vitrinama ima 11 FA kupova

Manchester United's Dutch midfielder Daley Blind (L) congratulates Manchester United's Spanish midfielder Juan Mata for scoring the team's third goal during the FA cup fourth round football match between Derby County and Manchester United at Pride Park stadium in Derby on January 29, 2016.
Manchester United won the match 3-1. / AFP / OLI SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Nogometaši Manchester Uniteda prošli su u osminu finala FA Kupa pobijedivši u gostima drugoligaša Derby Countya s 3-1. Wayne Rooney je u 16. minuti doveo United u vodstvo, a za domaće je izjednačio George Thorne u 36. minuti.

U drugom dijelu su Daley Blind (65) i Juan Mata (83) donijeli pobjedu i prolaz Unitedu i veliko olakšanje treneru Louisu van Gaala, koji je pod velikim pritiskom medija i navijača zbog loših rezultata i grozne igre slavnog kluba. Manchester United u svojim vitrinama ima 11 FA kupova. Ostale utakmice šesnaestine finala igraju se u subotu i nedjelju.