Darijo Srna postigao pogodak za Šahtar, Eduardo da Silva ostao na klupi

Domagoj Vida igrao cijelu utakmicu za kijevski Dinamo

Srna

Darijo Srna, kapetan hrvatske nogometne reprezentacije, postigao je pogodak u 3-2. pobjedi njegova Šahtara iz Donjecka, protiv Olimpika iz Donjecka.

U nervoznoj utakmici devetog kola ukrajinskog prvenstva (po jedno isključenje za svaku momčad) igranoj u Kijevu (Olimpik je bio domaćin), Srna je iz jedanaesterca u 78. minuti postigao pogodak za 2-2. Pobjednički pogodak postigo je Teixeira, a za pobjedničku momčad nije ulazio bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva.

Hrvatski nogometni reprezentativac Domagoj Vida odigrao je svih 90 minuta za kijevski Dinamo koji je s 2-0 (1-0) svladao Hoverlu iz Užgoroda.

Dinamo se s nova tri boda ponovno izdvojio na vrhu ljestvice sa 25 bodova, tri više od drugog Šahtara iz Donecka

Vedran Ćorluka je dobio drugi žuti karton na gostovanju njegova Lokomotiva iz Moskve kod CSKA (1-1) u 10. kolu ruskog prvenstva.