Hajduk-Sillamae 6-2: Nakon lude utakmice u Dugopolju Bijeli sigurno prošli u 2. pretkolo Europske lige

Hajduka čeka bolji iz ogleda slovenskog Kopera i islandskog Vikingura

Nogometaši Hajduka plasirali su se u 2. pretkolo Europske lige zahvaljujući 6-2 (2-2) pobjedi protiv estonskog predstavnika Sillamae iz Kaleva u uzvratnom susretu 1. pretkola igranom na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju. Kako je prvi susret prije tjedan dana u Estoniji završio rezultatom 1-1, Hajduk je prošao dalje s ukupnih 7-3.

Hajduk je dobro krenuo u uzvrat protiv estonskih amatera, te u 15. minuti poveo golom Balića. No, u završnici prvog poluvremena gosti su kaznili opuštenost domaće obrane, te je Talijan Russo s dva gola u 36. i 41. minuti donio preokret i najavio moguću senzaciju.

Hajduk i Sillamae u borbi za 2. pretkolo

Ipak, Caktaš je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena iz slobodnog udarca sa 25 metara uspio poravnati na 2-2 i osigurati mirniji ulazak u nastavak.

U drugom poluvremenu Hajduk je napokon pokazao kako je ipak kvalitetniji sastav od Sillamaea, te je s četiri pogotka osigurao nastavak europskog puta. Dvostruki strijelac bio je Ohanza, u 56. i 63. minuti, a po jedan gol dodali su Vlašić u 72. i Maglica u 88. minuti.

Hajduk će u 2. pretkolu 16. i 23. srpnja igrati protiv boljeg iz ogleda između slovenskog Kopera i islandskog Vikingura. U prvoj utakmici u Reykjaviku bolji je bio Koper sa 1-0. Hajduk će u 2. pretkolu u prvoj utakmici biti gost, dok će uzvrat igrati na Poljudu.

Od 19.30 svoj uzvratni susret 2. pretkola započeo je još jedan hrvatski predstavnik, Lokomotiva, koja igra protiv velškog predstavnika Airbusa, te brani 3-1 gostujuću pobjedu iz prvog dvoboja.

Tijek susreta

Hajduk – Sillamae 6-2

94. minuta Gotova je utakmica, Hajduk je prošao u 2. pretkolo Europske lige

90. minuta Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade

88. minuta Hajduk je postigao i šesti gol. Strijelac je bio Maglica

86. minuta Hajdukov igrač Maloku je sada imao izvrsnu priliku, ali nije pogodio

80. minuta Hajduk još 10 minuta dijeli od sljedećeg kruga

72. minuta Hajduk vodi 5-2 i na milimetar je od 2. pretkola. Pogodak je zabio Vlašić koji je tako okrunio svoju dobru igru. Asistirao mu je Ohandza

65. minuta Hajduk je povećao vodstvo, a strijelac je ponovno Ohandza

62. minuta Vlašić opasno puca iz daljine, ali nije precizan

56. minuta Hajduk je poveo i ima rezultat koji ga vodi dalje. Gol je postigao Franck Ohandza, a to mu je prvi gol u službenoj utakmici u dresu Hajduka

52. minuta Hajdukovi igrači svom silom pokušavaju stići do gola koji ih vodi dalje, ali Estonci se dobro drže

49. minuta Gužva pred golom Hajduka, ali mreža Splićana u Dugopolju se ne trese

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme

Fotografije iz prvog poluvremena pogledajte u našoj galeriji.

45. minuta Završeno je prvo poluvrijeme

45. minuta Caktaš je izjednačio. Hajduk sada ima 2-2. Ali još uvijek im treba još jedan gol da bi prošli dalje.

41. minuta Sillamae vodi. Russo je postigao novi gol i potpuno šokirao hajdukovce. Ovaj rezultat vodi estonsku ekipu u 2. pretkolo

37. minuta Gosti su izjednačili. Sillamae je postigao gol iz protunapada, a strijelac je bio Russo

30. minuta Opasno puca Roguljić, ali lopta odlazi pored gola

23. minuta Nova velika prilika za Balića, koji je nadmudrio i protivničkog vratara, ali estonski branič izbija loptu koja je putovala prema mreži

20. minuta Hajduk nastavlja s pritiskom. Bijeli žele brzi drugi gol i definitnvnu potvrdu prolaska

15. minuta Hajduk vodi. Nakon brze akcije pogodio je Balić

12. minuta Maloku puca i pogađa mrežu, ali s vanjske strane

8. minuta Vlašić dobro i snažno puca, ali golman Sillamaea brani

7. minuta Hajduk je sada mogao povesti, ali estonska obrana zaustavlja Vlašića

3. minuta Hajduk je krenuo odlučno, ali na samom startu nema velikih prilika

1. minuta Počela je utakmica

Stadion u Dugopolju vrlo je dobro ispunjen.

Splitski Hajduk od 19 sati u Dugopolju očekuje uzvratna utakmica 2. pretkola Europske lige protiv estonske momčadi Sillama. Prvi dvoboj, odigran prije tjedan dana u Estoniji, završen je rezultatom 1-1, što više odgovara Hajduku, no Estonci smatraju da oni mogu proći dalje.

Poznat je sastav Hajduka za utakmicu protiv Estonaca, a on glasi: Kalinić, J.Bašić, Milović, Nižić, Pejić, Caktaš, Balić, Tudor, Vlašić, Maloku, Roguljić i Ohandza.

A Sillamae će zaigrati u sljedećem sastavu: Usikov, Činikas, Čeminava, Vnukov, Silič, Ratnikov, Toomet, Tjapkin, Dudarev, Šišov i Russo.

“Vjerujem u svoju momčad. Jedanaesterci? Ne, nismo ih vježbali”, rekao je trener Sillamaesa Denis Ugarov uoči uzvratza protiv Hajduka.

Trener Hajduka Damir Burić smatra da će njegov tim proći dalje: “Imamo pozitivan rezultat koja nam ostavlja velike šanse za prolaz dalje. U Dugopolju ćemo imati veliku podršku naših navijača. Morat ćemo biti drukčiji i bolji u toj utakmici. I bit ćemo!”, poručio je.

Susret se igra na stadionu u Dugopolju, a ne na Poljudu jer se on priprema za festival Ultra.