Hajduk-Stromsgodset 2-0: Ludnica na Poljudu, Splićani prekrasnim golovima Balića i Kiša do pobjede

Bijeli su ovom pobjedom stigli nadomak četvrtog pretkola Europske lige

U prvom susretu 3. pretkola Europske lige u Splitu nogometaši Hajduka su u Splitu pobijedili norveškog Stromsgodseta s 2-0 (0-0), te stekli veliku prednost pred uzvrat u Drammenu za tjedan dana. Pogotke su za Splićane postigli Andrija Balić (67) i Tomislav Kiš (90+3).

Genijalni Balić

U predivnom ozračju 25.000 navijača na Poljud Hajduk je slavio protiv norveškog sastava s 2-0, nije primio pogodak kod kuće, te je na korak do plasmana u 4. pretkolo. Splićani su zasluženo pobijedili, bili su bolja momčad od čvrstog Stromsgodseta, koji osim čvrstine ništa drugo nije pokazao na Poljudu. Dvoboj je odlučio genijalni potez Balića i njegov pogodak u 67. minuti, a u sudačkoj nadoknadi uslijedio je i “bonus” – pogodak Kiša na ubačaj vrlo dobrog Vlašića.

“Mislim da su Norvežani pokazali da su dobra momčad, momci su odigrali dobro, ali moram reći da smo bili bolje i da smo zasluženo pobijedili. Šteta što nismo iskoristili šanse u prvom poluvremenu, ali smo u drugom onda naplatili odličnu igru.Naša pobjeda nije iznenađenje, bili smo friški, odmorni i spremni za ovu utkamicu”, izjavio je trener Damir Burić nakon utakmice.

Hajduk traži dobar rezultat protiv Norvežana

Prvu opasniju situaciju na utakmici imali su gosti, u 10. minuti je Kastrati nakon solo prodora pogodio lijevu vratnicu Hajdukova gola. Unatoč nadmoći, Splićani su prvu veću priliku ubilježili u 27. minuti kada je snažan šut Vlašića obranio vratar Pettersen. Dokraja prvog dijela pokušavali su iz daljine Vlašić i Roguljić, no prvi dio je okončan bez pogodaka.

Zaslužena pobjeda

Drugi dio započeo je udarcem pokraj vrata Balića u 50. minuti, a deset minuta kasnije pokušao je opet Vlašić. U 67. minuti hajduk je poveo fenomenalnim potezom mladog Andrije Balića. Sedamnaestogodišnja nada Splićana je prihvatila odbijenu loptu i sa 20-tak metara uputio snažan i precizan volej koji je odsjeo u samom kutu norveških vrata. U 88. minuti slobodan udarac Caktaša s 30 metara jedva je obranio norveški vratar.

I napokon, u trećoj minuti sudačke nadoknade Vlašić je prošao po lijevoj strani i pronašao Kiša, koji glavom pogađa pod samu gredu za uvjerljivu i zasluženu pobjedu Hajduka.

Hajduk – Stromsgodset 2:0

Pred 25.000 gledatelja na stadionu Poljud sudi Kristo Tohver iz Estonije.Strijelci: 1-0 Balić (27), 2-0 Kiš (90+3)

HAJDUK: Kalinić – Tudor, Nižić, Milović, Pejić – Jefferson – Roguljić (Maloku, 61), Balić (Sušić, 74), Caktaš, Vlašić – Ohandza (Kiš, 77)

STROMSGODSET: Pettersen – Vilsvik, Madsen, Valsvik, Hanin – Roening (Moen, 82), Abu, Fossum – Kastrati (Jradi, 72), Olsen (Soerum, 66), Wikheim

KRAJ

93. minuta GOOOL Tomislav Kiš zabio je pogodak glavom nakon solo prodora Vlašića povisio vodstvo Hajduka na 2-0

88. minuta Caktaš umalo zabio pogodak iz slobodnog udarca sa 17 metara, Pettersen izvadio loptu ispod spojnice

86. minuta Splićani ne dozvoljavaju norveškoj momčadi da ih pritisnu, naprotiv, Hajduk želi drugi pogodak

80. minuta Stromsgodset ponovno prijeti iz kontre, očigledno njihovo jedino oružje. Ovoga puta lopta je ubačena na pet metara, ali je norveški napadač promašio loptu

77. minuta Hajduk kontrolira utkamicu, ponovno su uputili oštar i opasan centaršut na pet metara od suparničkog gola. Rezultat je ostao 1-0

76. minuta Treća promjena u redovima Hajduka, Ohandza je izašao iz igre, ušao je Tomislav Kiš

73. minuta Strijelac prvog pogodka, Andrija Balić, izašao je iz igre. Umijesto njega ušao je Tin Sušić

67. minuta GOOL Odbijena lopta iz šesnesterca koju je Balić pokupio i prednjim volejem zakucao u mrežu

65. minuta Kastrati iz Stromsgodseta dobio žuti karton, to je treći karton gostujuće momčadi

61. minuta Nakon kornera Hajduka Ante Roguljić uputio je neopasan udarac. Ubrzo nakon toga upravo je Roguljić napustio igru, umijesto kojeg je ušao Elvir Maloku

58. minuta Bez zanimljivosti na Poljudu, Hajduk izgleda poprilično nemoćno

54. minuta Norvežani iz kontre priprijetili Splićanima. Olsen je visoko skočio i pucao glavom, ali neprecizno i lopta je završila u gol autu

51. minuta Odličan udarac mladog Balića, lopta je prohujala nisko pored lijeve vratnice

50. minuta Drugo poluvrijeme igra se u nešto lakšem tempu

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme

45.minuta Kraj prvog poluvremena

44. minuta Ponovno kontra hajduka, Ante Roguljić vrlo dobro pucao s 20-ak metara ali nažalost malo iznad gola

41.minuta Posljednjih nekoliko minuta utakmica se vodi na sredini terena, Norvežani pokušavaju preskakati igru dok Splićani slažu akcije i prijete iz daleka

36. minuta Utakmica se igra puno bliže norveškom golu

34. minuta Ohandza se izborio za gotovo izgubljenu loptu, ali je malo nedostajalo da uputi udarac

27. minuta Nakon dobre akcije Hajduka Vlašić puca iz kosa s 10-ak metara, ali nažalost ravno u vratara

25. minuta Hajduk posljednjih 10. minuta kontrolira susret i pritišće Stromsgodset

22. minuta Splićani vrlo dobri na krilima, ponovno su uputili opasan centaršut ali su ostali bez pogodka

20. minuta Nakon pogreške Norvežana, Hajduk umalo zabio pogodak iz kontre

16. minuta Ponovno napeto ispred gola Hajduka, Norvežani promašili nakon ubačaja iz prekida

12. minuta Gužva pred golom Stromsgodset, rezultat se ne mijenja

10. minuta Odmah nakon prvog udarca na gol Norvežani pogodili stativu

9. minuta Prvi pokušaj Norvežana ali lopta je prošla pored gola

4. minuta Hajduk je krenuo u polu kontru nakon čega je Ohandza srušen na rubu šesensterca. Caktaš je pucao iz slobodnog udarca, prošlo je blizu okvira gola

3. minuta Bez prilika s bilo koje strane na početku

1. minuta Počela je utakmica

Do početka nas dijeli još nekoliko minuta.

Do početka utakmice dijeli nas nešto manje od pola sata.

Objavljeni su sastavi. Za Hajduk će igrati Kalinić, Nižić, Milović, Pejic, Tudor, Caktaš, Roguljic, Jefferson, Vlašić, Balić i Ohandza. Za Stromsgodset će igrati Pettersen, Madsen, Hamoud ,Valsvik, Vilsvik, Abu, Rønning, Wikheim, Fossum, Olsen i Kastrati

Hajduk će u četvrtak odigrati utakmicu 3. pretkola Europske lige protiv norveškog Stromsgodseta. Utakmica počinje u 21 sat na splitskom Poljudu, a navodno je već odavno rasprodana cijela sjeverna tribina. Kao i obično, očekuje se pun stadion i već prepoznatiljva vatrena atmosfera.

Mogli smo primijetiti kako Hajduk domaće utakmice igra u puno boljem izdanju nego što to radi u gostima, gotovo da to nisu dvije iste momčadi. Vrlo vjerojatno je i to razlog zašto je norveški trener, Bjorn Petter Ingebretsen, izjavio kako bi za njega i minimalan poraz bio solidan rezultat. “Uvijek igramo na pobjedu, ali sutra ni remi ni minimalan poraz ako postignemo gol ne bi za nas bio loš rezultat”, kazao je.

Sve što je Ingebretsen rekao pročitajte OVDJE.

01.06.2015., Split - Na Poljudu predstavljen novi trener Hajduka Damir Buric. U prisustvu Marina Brbica i Gorana Vucevica novi trener koji je potpisao dvogodisnji ugovor odgovarao na pitanja novinara. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL
Damir burić, trener Hajduka Ivo Cagalj/PIXSELL

Trener Hajduka, Damir Burić, je zadovoljan s onime što je vidio na treningu i nada se da će se dobra domaća forma nastaviti. Također je prokomentirao protivnika, kojeg je ulgavnom hvalio, pogotovo njihov moderan pristup igri, ”Stromsgodset je prava moderna momčad i vidi se kako skandinavci prate trendove u nogometu. Igraju snažan, brz nogomet i vrlo su dobri u tranziciji iz obrane u napad. Bili su prvaci 2013. a nakon toga je stigla i financijska injekcija lokalnog milijunaša i stvorena je momčad koja je konstantno u vrhu. Imaju igrača Manchester Uniteda, Kastrati, a osim potencijala krasi ih to što su kao momčad već dugo na okupu. Oni su naš najteži suparnik do sada.”