Hrvatska - Gibraltar 4-0: Vatreni u generalnoj probi za Italiju upisali uvjerljivu pobjedu u Varaždinu

Hrvatsku u petak očekuje kvalifikacijski dvoboj s Italijom na Poljudu

07.06.2015., Varazdin - Prijateljska nogometna utakmica izmedju Hrvatske i Gibraltara. Mario Mandzukic.

Hrvatska nogometna reprezentacija stigla do nove uvjerljive pobjede u prijateljskom dvoboju s Gibraltarom. Utakmica, koja je odigrana pred 8.000 navijača na stadionu u Varaždinu, očekivano se odvijala na polovici gostiju.

Kovačevi izabranici stigli do vodećeg pogotka u sedmoj minuti kada je strijelac bio Anas Sharbini. Osam minuta kasnije Mateo Kovačić postigao je prekrasan pogodak petom u skoku nakon sjajnog dodavanja Tina Jedvaja.

Mandžukić nakon četiri mjeseca

U drugom poluvremenu Mario Mandžukić se nakon više od tri mjeseca upisao u strijelce. Sam je u 54. minuti izborio kazneni udarac kojeg je realizirao. Konačan rezultat postavio je Andrej Kramarić u 78. minuti udarcem glavom nakon ubačaja iz kornera.

Italija u petak

Hrvatska ovog tjedna nastavlja s pripremama za najbitniju utakmicu kvalifikacijskog ciklusa za Europsko prvenstvo 2016. u Francuskoj. U petak 12. lipnja pred praznim Poljudom dolazi Italija koja će na raspolaganju imati dva najvažnija vezna igrača, Andreu Pirla i Marca Verrattija. Njih dvojica propustili su prvi susret na San Siru.

Hrvatska – Gibraltar 2:0

Hrvatska: Subašić – Vrsaljko, Jedvaj, Lešković, Leovac – Brozović (Pašalić, 65), Badelj (Jajalo, 65); Pjaca (Perišić, 57), Kovačić (Kramarić, 46), Sharbini (Rebić, 46) – Mandžukić (Kalinić, 57).

Gibraltar: Perez, Bosio, Garcia, R. Casciaro, Rovegno, Bardon, Walker, Guiling, Priestley, Duarte, Gosling.

Tekstualni prijenos

Kraj

80. minuta – Gosti su uputili prvi udarac prema vratima Hrvatske.

78. minuta – GOOL Kramarić je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera.

73. minuta – Perišić je prošao po lijevoj strani, ubacio je u sredinu Kaliniću, tukao je po golu, ali je lopta od vratara pogodila prećku.

67. minuta – Hrvatska je ponovno zaprijetila, no Perez spašava.

54. minuta – GOOL Mandžukić je sam izveo najstroži udarac. Tukao je po sredini gola, Perez je bio nemoćan.

53. minuta – Sviran je kazneni udarac za Hrvatsku zbog potezanja Mandžukića u 16-ercu.

46. minuta – Utakmica se nastavila.

Kraj prvog poluvremena

44. minuta – Mandžukić je pobjegao svom čuvaru, ali nije uspio ugurati loptu u mrežu.

42. minuta – Pjaca je krenuo prema vratima, ali je njagov pokušaj presječen.

39. minuta – Mandžukić je krenuo sam prema golu, ali je njegov udarac presjekao Casciaro.

37. minuta – Hrvatska i dalje napada, gosti za sada uspijevaju obraniti svoju mrežu.

31. minuta – Jedvaj je napravio prekršaj za prvi žuti karton na utakmici.

27. minuta – Tražio je Mndžukić penal nakon što je jedan protivnički igrač igrao rukom, ali je sudac pokazao na korner.

24. minuta – Kovačić je probao iz voleja, ali je bio neuspješan

21. minuta – Kovačić je sada opasno tukao prema vratima, ali je Perez odlično obranio.

19. minuta – Zaprijetila je Hrvatska dva puta, ali su gosti imali sreće.

15. minuta – GOOL Kovačić je sjajno prebacio protivničkog vratara nakon odličnog dodavanja Jedvaja.

14. minuta – Kovačevi nogometaši očekivano dominiraju, pa se utakmica veći dio vremena odvija u Gibraltarovoj polovici.

7. minuta – GOOL Anas Sharbini doveo je Hrvatsku u vodstvo.