HRVATSKA - TURSKA 1:0 Pobjeda na krilima izvanrednog Modrića

Počinje prva utakmica Hrvatske na Europskom prvenstvu

Luka Modric of Croatia celebrates after scoring his side's first goal during the UEFA Euro 2016 Group D soccer match between Turkey and Croatia in the Parc de Princes stadium in Paris, June 12, 2016. Photo: Peter Kneffel/dpa (RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)

96′ – KRAJ. Luka Modrić je igrač utakmice.

94′ – Ćorluka opet na podu.

92′ – Igramo s petoricom u obrani, čekamo Turke vrlo duboko.

89′ – Izlazi Rakitić, ulazi Schildenfeld.

86′ – U igru ulazi Andrej Kramarić umjesto Perišića, prva izmjena Hrvatske.

82′ – Još nema izmjena u našoj reprezentaciji. Smrznuo se Ante Čačić? Hrvatska apsolutno dominira u drugom poluvremenu, opet prilika Perišića.

81′ – Erkin puca iz slobodnog udarac Turske, Šubašić hvata.

78′ – Brozović glaovm, ambiciozan pokušaj, skoro. Vratnica.

74′ – Čačić? Izmjene? Ništa?

71′ – Perišic glavom u vratnicu.

65′ – Izašao turski kapetan Arda Turan. Hrvatska još nikog ne mijenja.

61′ – Brozović vrlo, vrlo blizu.

60′ – Možemo li do još jednog gola?

54′ – Ahhhhhhh, Srna pored gola.

52′ – Izvanredan udarac Srne iz slobodnog udarca, vratnica. Uffff.

48′ – Uf.

47′ – U međuvremenu, Modrićevim golom oduševljen je i Gareth Bale, njegov kolega iz Real Madrida.

46′ – Počelo drugo poluvrijeme.

47‘ – Poluvrijeme. “Prvo poluvrijeme je pokazalo da je Hrvatska mnogo kvalitetnija ekipa, zasluženo vodi, ali nedostaje prave ideje kako iskoristiti sredinu”, kaže naš Saša Ibrulj koji izvještava s utakmice. “Turci manje-više, osim agresivnosti i energičnosti, nisu pokazali apsolutno ništa, bez igre, bez prilike”.

41′: GOL! Genijalan udarac Luke Modrića, jedan od njegovih najboljih golova u karijeri.

24′ – Previše nabacivanja, premalo igre.

15:00h – Počelo. Vrlo nervozno.

y14:52 – Čeka se početak. Telegramov Saša Ibrulj nalazi se na stadionu.

Telegramovu i Guardianovu taktičku analizu Turske možete pročitati ovdje. Telegramov Mihovil Topić ponudio je svoju, dubinski analizu Hrvatske, za koju kaže da još uvijek, za razliku od ekipa poput Njemačke, nije zrela. Što Telegramovi analitičari i kolumnisti misle o šansama Hrvatske, pročitajte ovdje.