Hrvatski protivnici u kvalifikacijama bez pobjeda, Bugarska teško poražena, a Norvežani izborili remi sa Švedskom

Norveška je odigrala 0-0 sa Švedskom, a Bugarska izgubila 4-0 od Turske

U ponedjeljak navečer odigrano je više prijateljskih utakmica, a vrijedi izdvojiti da su na teren izašle i reprezentacije Bugarske i Norveške, koje su protivnici Hrvatske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo i koje se ne mogu pohvaliti pretjerano dobrim rezultatima.

Bolje je prošla Norveška koja je na domaćem terenu sa Švedskom odigrala 0-0, dok je Bugarska poražena na gostovanju u Turskoj s čak 4-0. U tom susretu po dva pogotka za domaćina postigli su Hakan Çalhanoğlu i Burak Yılmaz. U prvom poluvremenu susreta Turske i Bugarske nije bilo golova, a Bugari su u nastavku doživjeli pravi potop.

Danska bolja od Crne Gore

Hrvatsku, koja je trenutno prvoplasirana u kvalifikacijskoj skupini H, dvoboj s Norveškom očekuje 9. rujna, a s Bugarskom 10. listopada.

U ostalim prijateljskim utakmicama Danska je na svojem terenu s 2-1 svladala Crnu Goru, Egipat je s istim rezultatom pobijedio Malavi, a Togo je s 1-0 poražen na gostovanju u Gani.