Leicester bolji 2-1 od Chelseaja. Ranieri do desete pobjede, Mourinho do devetog poraza

Jamie Vardy postigao petnaesti pogodak u 16 kola Premier lige

Leicester City's Algerian midfielder Riyad Mahrez (2R) shoots and scores past Chelsea's Spanish defender Cesar Azpilicueta (R) and Chelsea's Belgian goalkeeper Thibaut Courtois during the English Premier League football match between Leicester City and Chelsea at the King Power Stadium in Leicester, central England on December 14, 2015.
AFP PHOTO / PAUL ELLIS
RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / AFP / PAUL ELLIS

Nogometaši Leicester Cityja ostali su na vrhu Premier lige nakon 16. kola u kojem su na svom stadionu pobijedili Chelsea s 2-1. Pogotke za domaćine postigli su Jamie Vardy (34. minuta) i Riyad Mahrez (48.), dok je Loic Remy smanjio za goste u 77. minuti.

Bila je ovo deseta prvenstvena pobjeda momčadi koju vodi Talijan Claudio Ranieri, dok je Portugalac Jose Mourinho doživio deveti prvenstveni poraz ove sezone. Leicester je vodeći u ligi s 35 bodova, dva više od Arsenala, dok je Chelsea na 16. mjestu s 15, bodom više od Norwicha koji se nalazi u zoni ispadanja.

Prvi i treći strijelac lige iz Leicestera

Vardy je vodeći strijelac Premier lige s 15 postignutih pogodaka u 16 kola, dok je Mahrez treći s 11. Između njih je Romelu Lukaku iz Evertona s 12 golova.

Andrej Kramarić nije bio u sastavu domaćina.