Luis Suarez zaigrao je za svoj Urugvaj nakon 640 dana pauze zbog odrađivanja kazne (i odmah oduševio)

Suarez je donio svojoj reprezentaciji novi bod u lovu na SP

Brazil's Miranda (C) and Uruguay's Luis Suarez vie for the ball during their Russia 2018 FIFA World Cup South American Qualifiers' football match, in Recife, northeastern Brazil, on March 25, 2016.   AFP PHOTO / CHRISTOPHE SIMON / AFP / CHRISTOPHE SIMON

Jedan od najboljih napadača svijeta Luis Suarez zaigrao je za Urugvaj nakon gotovo dvije godine, ili preciznije, 640 dana. Suarez je u noći sa petka na subotu po hrvatskom vremenu donio svojoj reprezentaciji novi bod u lovu na SP u Rusiji protiv Brazila.

Zabio je za 2:2, a u 86. minuti domaći vratar skinuo mu je zicer. Napadač Barcelone odrađivao je kaznu od devet utakmica suspenzije nakon što je na SP-u u Brazilu ugrizao Talijana Giorgija Chiellinija.

Krcate tribine

Na Areni Pernambuco u Recifeu, pred krcatim tribinama koje su zdušno navijale za svoj Selecao, Brazil je poveo već u prvoj minuti. Willian je ubacio s desne strane, a Douglas Costa morao je samo ispružiti nogu na vrhu peterca za trans navijača Brazila.

Brazil poveo s 2:0, ali…

Brazil je povisio u 25. minuti nakon nove pogreške obrane Urugvaja. Neymar se sjurio po lijevoj strani, pa skrenuo desno i dodao za Renata Augusta. Pereira mu je u tome pomogao i proslijedio loptu suparniku umjesto da izbije. Augusta zabija za 2:0. Međutim, Urugvaj se tada vraća u utakmicu.

U 31. minuti Pereira vara Williana na lijevoj strani, ubacuje na drugu vratnicu za Sancheza, a on glavom dodaje Cavaniju na zakucavanje s 12 metara. Kasnio je David Luiz prilikom izlaska na blok.

U trećoj minuti nadoknade drugog dijela opet je akciju za Urugvaj povukao Pereira i dodao na lijevu stranu Luisu Suarezu koji s 15 metara zabija u stilu majstora. I pri tom pogotku Urugvaja Luiz je loše reagirao u obrani.

Nakon pet odigranih kola Urugvaj na drugom mjestu s tri boda manje od prvoplasiranog Ekvadora te dva više od trećeg Brazila.Rezultati 5. kola i ljestvica južnoameričkih kvalifikacija za nogometno Svjetsko prvenstvo 2018. godine:

Brazil – Urugvaj 2:2
Bolivija – Kolumbija 2:3
Ekvador – Paragvaj 2:2
Čile – Argentina 1:2
Peru – Venezuela 2:2