Ozljede Mandžukića i Morate zabrinule navijače Juventusa, Totti postigao 300. pogodak za Romu

Inter u vodstvu s 12 bodova iz četiri utakmice

Roma's Italian forward Francesco Totti (L) celebrates after scoring a goal during the Italian Serie A football match between AS Roma and US Sassuolo Calcio at the Olympic Stadium in Rome on September 20, 2015. AFP PHOTO / TIZIANA FABI

Milanski Inter je i nakon četvrtog kola na vrhu talijanskog nogometnog prvenstva. Na gostovanju kod Chieva Verone jedini pogodak postigao je Mauro Icardi. Ivan Perišić za Inter je odigrao cijelu utakmicu, a Marcelo Brozović je u 85. minuti ušao umjesto Kondogbije. To je peta uzastopna prvenstvena pobjeda milanskog kluba, serija koja nije ostvarena od studenog 2012. godine.

Mandžukić ozlijedio bedreni mišić

Prvak Juventus, za koji je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić započeo utakmicu i igrao do ozljede bedrenog mišića do 83. minute, na gostovanju je pobijedio Genou 2-0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone. Osim Mandžukića, Juveu se u prvom poluvremenu ozlijedio i drugi napadač, Alvaro Morata.

Roma je odigrala na svom stadionu 2-2 protiv Sassuola za koji nije zaigrao Šime Vrsaljko. Francesco Totti je postigao svoj 300. pogodak u službenim utakmicama za Romu, a protiv Sassuola je to bio 244. u Serie A. S 38 godina i 358 dana postao je peti najstariji strijelac u povijesti Serie A. U tri dosadašnja dvoboja ovih momčadi u Rimu, utakmice su uvijek završavale bez pobjednika. Nikola Kalinić je kod Fiorentine u pobjedi 1-0 kod Caprija igrao od 58. minute.

Torino na drugom mjestu

Rezultati: Milan – Palermo 3-2 (Bacca 21,75, Bonaventura 40 / Hiljemark 32,72), Udinese – Empoli 1-2 (Zapata 19 / Paredes 73, Maccarone 90+2), Chievo – Inter Milan 0-1 (Icardi 42), Genoa – Juventus 0-2 (Lamanna 37-ag, Pogba 60-11m), Roma – Sassuolo 2-2 (Totti 36, Salah 49 / Defrel 22, Politano 45), Atalanta – Verona 1-1 (Moralez 89 / Pisano 90+7)
Bologna – Frosinone 1-0 (Mounier 27), Torino – Sampdoria 2-0 (Quagliarella 18, 25), Carpi – Fiorentina 0-1 (Babacar – 35) i Napoli – Lazio 5-0 (Higuain 14, 59, Allan 35, Insigne 47, Gabbiadini 79).

U vodstvu je Inter s maksimalnih 12 bodova, drugi je Torino.