Meksiko - Čile 3-3: Dinamov Henriquez ostao na klupi u ludoj utakmici na Copa Americi

Čileancima su dva pogotka poništena jer su ih postigli iz zaleđa

Chile's midfielder Arturo Vidal complains during the 2015 Copa America football championship match against Mexico, in Santiago, on June 15, 2015.   AFP PHOTO / MARTIN BERNETTI

Nogometaši Čilea i Meksika odigrali su u Santiagu vrlo sadržajnu utakmicu u 2. kolu skupine A Južnoameričkog nogometnog prvenstva koja je završila 3-3. Meksikanci su poveli pogotkom Vuosa (21), a već u sljedećoj minuti izjednačio je Vidal (22). Meksikance je po drugi put u vodstvo doveo Jimenez (29) da bi pred kraj prvog dijela Vargas (42) izjednačio na 2-2.

Vidal je iz kaznenog udarca (55) po prvi put donio vodstvo Čileu, ali je ono potrajalo samo do 66. minute, kad je Vuoso svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3-3. Zanimljivo je da su Čileanci prije tog pogotka postigli gol koji im je poništen zbog zaleđa, a isto im se dogodilo i 80. minuti kad je loptu u mrežu poslao Alexis Sanchez. Dinamov Čileanac Angelo Henriquez odgledao je utakmicu s klupe za pričuve.

Čile i Bolivija su izjednačeni na vrhu ljestvice sa po četiri boda, nakon što je Bolivija u Valparaisu iznenađujuće pobijedila Ekvador 3-2. Bolivijci su već na poluvremenu vodili 3-0 pogocima Raldesa (5), Smedberga (18) i Morena (43-11m). U drugom poluvremenu Bolivijci su se ograničili na branjenje prednosti, što je Ekvador iskoristio i pogocima Valencije (48) i Bolanosa (81) došao u poziciju boriti se barem za jedan bod iz ovog dvoboja, prvi koji bi osvojili na ovom prvenstvu nakon poraza od Čilea na otvaranju.