Prvi put u povijesti Argentina, Brazil i Njemačka izgubili u istom danu

Da stvar bude gora po Argentince ozlijedio se Sergio Agüero

Argentina's forward Sergio Aguero gestures during the Russia 2018 FIFA World Cup qualifiers match against Ecuador, at the Monumental stadium in Buenos Aires, on October 8, 2015.   AFP PHOTO / JUAN MABROMATA

Reprezentacije Argentine i Brazila izgubile su na otvaranju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Argentina je kod kuće poražena 2-0 od Ekvadora, što je Ekvadoru prva pobjeda nad ovom južnoameričkom reprezentacijom. Da stvar bude gora po Argentince ozlijedio se Sergio Agüero.

Njega je u 20. minuti zamijenio Carlos Tevez. Utakmicu je zbog ozljede propustio Lionel Messi. Golove za Ekvador psotigli su Erazo u 81. minuti, i Caicedo, u istoj minuti.

Istim rezultatom završila je utakmice Čilea i Brazila. Golove za Čile postigli su Eduardo Vargas i Alexis Sanchez.

Ovo je prvi put u povijesti kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo da su Argentina i Brazil izgubile na isti dan. Ako se nadoda poraz Njemačke od Irske, protekli dan je možda bio i najčudniji dan u povijesti nogometa. Ovo je također prvi put u povijesti da su te tri reprezentacije izgubile istog dana.