Napoli je upisao novu pobjedu, a to znači da Juventus nema pravo na pogrešku protiv Rome

Napoli sada ima pet bodova više u odnosu na Juventus koji ima utakmicu manje

Napoli's forward from Argentina and France Gonzalo Higuain celebrates after scoring during the Italian Serie A football match SSC Napoli vs AC Milan on May 3, 2015 at the San Paolo stadium in Naples. AFP PHOTO / CARLO HERMANN

Još samo jedna utakmica ostala je za odigrati u 21. kolu Serie A, a pred derbi Juventusa i Rome svoj posao su savršeno obavili nogometaši Napolija.

Napolitanci su slavljem kod Sampdorije (4-2) pobjegli na pet bodova prednosti pred Juventusom, odnosno šest ispred Fiorentine i Intera. Higuain, Insigne, Hamšik i Mertens su bili strijelci na neugodnom gostovanju gdje pobjeda nikad nije došla u pitanje. Sada su bacili rukavicu u lice drugoplasiranom Juventusu.

Kalinić bez gola, slavlje za Jajala

Ukoliko Mandžukić i društvo ne svladaju Romu, Napoli će steći osjetniju prednost. Kraj sezone je daleko, ali ovako raspoložen i razigran Napoli podsjeća da je moguće ponoviti slavna vremena kada su predvođeni Maradonom stigli do naslova. Doduše, bilo je to davne 1990. godine, ali ove godine im sve ide u prilog.

Primjerice, Inter je opet kiksao. Hrvati su igrali od prve minute (Perišić, Brozović), ali su u 90. minuti primili gol i odigrali 1-1 s davljenikom Carpijem. Hrvati se nisu isklazali, kao što se Kalinić nije upisao u strijelce u pobjedi Fiorentine nad ‘bratskim’ Torinom (2-0). Kalinić je igrao do 82. minute.

Od Hrvata, slavio je Mato Jajalo s Palermom. Odigrao je cijelu utakmicu, a oni su nadigrali Udinese (4-1) i bježe iz opasne zone. Perica je do 56. minute igrao za poražene. Verona i Genoa su igrali 1:1, a Ante Rebić je odigrao samo prvo poluvrijeme za svoj novi klub.