Norveška pobijedila 2-0, Srna će sanjati Bergeta, a Hrvatska nije sigurna za Euro

Selekcija Nike Kovača više nije vodeća u skupini H

Norway's Tom Hoegli (L) vies for the ball with Croatia's Ivan Perisic during the Euro 2016 Group H qualifying football match between Norway and Croatia at in Oslo, on September 6, 2015. AFP PHOTO / NTB scanpix / LARSEN, HAAKON MOSVOLD  NORWAY OUT

Hrvatski nogometaši poraženi su 2-0 kod Norveške u Oslu, u sklopu osmog kola kvalifikacija za Euro 2016. Osim nepovoljnog rezultata, zabrinjava i igra koju su u rujanskim utakmicama (Azerbajdžan i Norveška) pokazali igrači izbornika Nike Kovača.

Očekivalo se najmanje četiri boda s dva gostovanja, a u Hrvatsku se vraća s jednim. I to protiv Azerbajdžana, koji je danas odigrao 2-2 kod Malte.
U momčad se nakon odrađene kazne vratio kapetan Darijo Srna, ali možda ćemu biti i žao, jer što mu je radio dvostruki strijelac Jo Inge Berget, možda nikada nije ni doživio u dosadašnjoj karijeri. Oba pogotka Norvežanin je postigao nakon što je na rubu kaznenog prostora izvrtio Srnu, prvo u 51., a zatim i u 69. minuti.

Igra koju je postavio izbornik Niko Kovač nije donijela ništa dobro i njegova momčad koja, prema Transfermarktu vrijedi 238 milijuna eura, poražena je od one koja vrijedi 46.

Ukoliko Italija večeras osvoji bod protiv Bugarske, Hrvatska pada na treće mjesto i nije sigurna hoće li vidjeti Europsko prvenstvo. Hrvatskoj su preostale dvije utakmice, Bugarska kod kuće i na kraju gostovanje kod Malte. Teoretski, poostoji mogućnost da se prolaz trži kroz dodatne kvalifikacije. A prije četiri dana Francuska je izgledala kao sigurna.

Kraj utakmice! Norveška je pobijedila Hrvatsku 2-0 i prestigla je u poretku skupine H kvalifikacija za Euro 2016.

90′ – Igra se još sudačka nadoknada (četiri minute)

Još je malo vremena da igrači koje priprema izbornik Niko Kovač preokrenu rezultat

80′ – Soderlund glavom, Mandžukić izbacuje u korner s crte!

77′ – Ubačaj Olića, Mandžukić pokušava pogoditi i smanjiti rezultat, ali lopta odlazi u gol-aut

72′ – Izašao je Rakitić, ušao je Kalinić

70′ – Žuti karton za Olića

69′Norveška je povećala vodstvo na 2-0! Berget je opet prevario Srnu, krenuo još jedan korak, udario je loptu koja je išla lijevo od Subašića, ali uklizao je Ćorluka i lopta završava u mreži Hrvatske. Kapetan Hrvatske Srna sanjat će finte Bergeta. Dva driblinga na isti način

66′ – Korner za Hrvatsku, lopta se odbija prema Modriću koji loše reagira i Skjelbred je pojurio sam prema Subašiću. Vrsaljko ga stiže i dvoboj ove dvojice Kassai dosuđuje u korist hrvatskog igrača. Većina na stadionu vidjela je prekršaj igrača Hrvatske. Srećom za Vrsaljka, Kassai je vidio nešto drugo

63′ – Izlazi Pjaca, a ulazi Ivica Olić. Može li svojom borbenoću donijeti pozitivnu promjenu?

Čeka se reakcija Nike Kovača, igra u prvih sat vremena nije donijela pogodak

59′ – Søderlund je zaradio žuti karton. U jednoj akciji uspio je srušiti Vidu, Rakitića i Vrsaljka

52′ – I dalje čekamo pogodak Mandžukića. Pokušao je i prebaciti istrčalog Nylanda, ali lopta odlazi preko gola

51′Norveška vodi! Nakon ubačaja lopte u kazneni prostor Hrvatske, lopta dolazi do Bergeta koji prvo prodaje ‘lažnjak’ Dariju Srni i onda lijevom nogom šalje loptu iza Subašića

50′ – Brozović dobiva žuti karton jer je udario loptu nakon sučeva zvižduka

50′ – Sada se luju i hrvatski navijači na stadionu

49′ – Mandžukić s 25 metara pokušava škaricama, ali loptu lovi vratar domaćih

48′ – Kakva prilika za Hrvatsku! Srna ubacuje, Rakitić skače, lopta ga prolazi i dolazi na glavu Mandžukića

47′ – Odličan prodor Perišića po desnoj strani, nanizao je trojicu, došao do kaznenog prostora, ubacio za Mandžukića, ali hrvatski napadač nije dobro zahvatio loptu

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme

Očekivali smo veći pritisak domaće reprezentacije, kojoj bi pobjeda dobro došla, ali Hrvatska uspijeva sve držati pod kontrolom

45′ – Kraj prvog poluvremena

44′ – Odlična prilika za Hrvatsku! Nakon prekršaja na Modriću s lijeve strane hrvatskog napada, Rakitić izvodi slobodni udarac. Ubacuje loptu na udaljeniji dio kaznenog prostora. Tamo je bio Ćorluka koji glavom loptu šalje do Mandžukića u sredini. Napadač Hrvatske puca, ali vratar Norveške odlično brani.

39′ – Učinilo se kako će Rakitić pucati direktno na gol, ali hrvatski reprezentativci su se odlučili za kombinaciju kojom su više zbunili sebe nego Norvežane. uslijedio je protunapad, ali Vida izbacuje loptu u aut

38′ – Forren je napravio prekršaj, srušivši s dvije ruke Mandžukića na travu. Udaljenost od vratiju domaćina je dvadesetak metara

Domaćini su se malo probudili i sada rade pritisak kakav se očekivao u prvim minutama utakmice.

36′ – Vrsaljko je prvi igrač koji je dobio žuti karton. Hrvatski branič je pri skoku laktom išao na Skjelbreda

34′ – Novi korner za Hrvatsku. Ubacuje Rakitić, ali njegov ubačaj obrana ispucava u aut.

29′ – Odlična obrana Subašića! Ubačaj Norveške u kazneni prostor, lopta dolazi do Forrena, hrvatski golman istrčava, zatvara kut i udarac Norvežana završava u rukama hrvatskog golmana.

28′ – I Brozović se odlučio na udarac iz daljine, iako je imao još nekoliko rješenja za nastavak akcije. I ništa se nije dogodilo

27′ – Korner za Hrvatsku, prvi na utakmic. Rakitićev ubačaj nije bio problem za norvešku obranu

25′ – Skjelbred je dobro prošao po desnoj strani, ubacio loptu u peterac Hrvatske, ali tamo je loptu ulovio Subašić

20′ – Odlična duga lopta na lijevu stranu do Pjace, no mladi igrač zagrebačkog Dinama krivo je procijenio let lopte i ona mu je proletjela iznad glave

15′ – Perišić je pokušao s velike udaljenosti iznenaditi domaćeg golmana, ali lopta je bila lagana za uhvatiti

14′ – Prva lopta Hrvatske u kaznenom prostoru domaćina, Perišić je ubacio, ali lopta nije došla do Mandžukića

13′ – Henriksen je oštro startao na Modriću i mađarski sudac Kassai upozorava Norvežana

10′ – Vrsaljko je na 35-40 metara od hrvatskog gola zaustavio jednog igrača domaćina. Hovland je pucao prema Subašiću u nadi da će mu sunce zasmetati. Međutim, njegova lopta je išla više prema korner zastavici nego prema desnoj Subašićevoj vratnici.

Hrvatskoj će u prvom dijelu smetati sunce koje ‘udara’ u lice. Vratar Subašić će posebno morati paziti kod visokih lopti

6′ – Novi korner za Norvešku, a ubačenu loptu Ćorluka šalje izvan granica igrališta za treći korner domaćina. No, i taj ubačaj nije stvorio problema za hrvatske igrače

3′ – Prvi korner na utakmici imala je Norveška, ali opasnost od ubačaja otklonio je kapetan Darijo Srna

1′ – Utakmica je počela!

U odnosu na utakmicu protiv Azerbajdžana, Hrvatska kreće s dvije izmjene. Darijo Srna i Marcelo Brozović započinju, a Danijel Pranjić i Milan Badelj na klupi.

HRVATSKA (4-2-3-1): Subašić – Srna, Ćorluka, Vida, Vrsaljko – Modrić, Brozović – Perišić, Rakitić, Pjaca – Mandžukić

NORVEŠKA (4-1-4-1): Nyland – Elabdellaoui, Forren, Hovland, Høgli – Skjelbred – Tettey, Johansen, Berget, Henriksen – Søderlund

Ullevaal stadion u Oslu bit će mjesto dvoboja Norveške i Hrvatske osmog kola kvalifikacija za nogometni Euro 2016. u Francuskoj.

Kao i u Azerbajdžanu, navijačima hrvatske reprezentacije neće biti dozvoljen ulazak na tribine u oznakama hrvatske reprezentacije, jer su iz Hrvatskog nogometnog saveza tako i zatražili od domaćina.

Norveški mediji javljaju kako se u centru Osla policija pojavila četiri sata prije utakmice, da su viđeni hrvatski navijači koji se kreću prema stadionu, ali i podsjećaju da im neće biti dozvoljeno ući s obilježjima Hrvatske.

Televizija NRK tvrdi da su osmorica Hrvata uhićena iz prevencije i da se oni nalaze i na međunarodnom popisu huligana.