Norvežani izborili polufinale protiv Njemačke pobjedom nad Francuskom, Španjolci izbjegli iznenađenje

Norvežani će u petak igrati u svom prvom polufinalu na europskim prvenstvima

Nikola Karabati? (R) of France fights with defenders of Norway during the Men's 2016 EHF European Handball Championship match between France and Norway in Krakow, Poland, on January 27, 2016. / AFP / ATTILA KISBENEDEK

Rukometaši Norveške pobjedom 29-24 nad Francuskom u posljednjem kolu skupine 1 Europskog prvenstva plasirali su se u polufinale koje je na rasporedu u petak. To je prvo polufinale Norvežana u povijesti.

Norvežani su odlično odigrali protiv branitelja naslova, na poluvremenu vodili 12-11, a u nastavku utakmice povećali vodstvo. Najefikasniji kod pobjednika bio je Kent Tonnesen sa šest pogodaka, dok je kod Francuza prvo ime bio Daniel Narcisse sa sedam. Jedan od najzaslužnijih za pobjedu bio je i vratar Norveške Ole Erevik s 35 posto obrana.

Srebrni Danci bez borbe za medalju

Njemačka je pobijedila Dansku, srebrne s prvenstva 2014. s 25-23 i osigurala nastup u polufinalu. Kako su Španjolci pobijedili 25-23 Rusiju, nakon što su gubili 12-11 na poluvremenu, Danci (srebrni s prošlog EP-a) su ispali iz borbe za medalju.

Rezultati – skupina 1: Makedonija – Bjelorusija 29-30, Francuska – Norveška 24-29, Poljska – Hrvatska 23-37; skupina 2: Švedska – Mađarska 22-14, Njemačka – Danska 25-23, Španjolska – Rusija 25-23.